українська російська англійська
Держводагентством встановлені оптимальні режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2015 року
02.07.2015 | 10:06
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА ВОДНИХ РЕСУРСІВ

1 липня 2015 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії щодо встановлення режимів роботи дніпровських і дністровських водосховищ на липень 2015 року.

Участь у засіданні взяли представники Держводагентства, Держрибагентства, ДСНС, Держекоінспекції, ДП НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», Укргідрометцентру, ДП «Укрводшлях», ДП «Енергоринок», Дніпровського БУВР та Українського центру з контролю та моніторингу захворювань.

Під час засідання було розглянуто інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у липні 2015 року та пропозиції учасників Міжвідомчої комісії із узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2015 року.

Виходячи з гідрометеорологічної обстановки та гідрологічного прогнозу на липень та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських та дністровських водосховищ, безпечних умов життєдіяльності населення, захисту від шкідливої дії вод, раціонального використання гідроенергетичного потенціалу, комісією узгоджені оптимальні режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2015 року.

У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду розглядатиметься оперативною робочою групою на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії.

Для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра здійснюється рівномірний попуск з Дністровського водосховища у нижній б’єф. Режим пропуску дощових паводків встановлюватиметься у робочому порядку в кожному окремому випадку.

Міжвідомчою комісією рекомендовано закладам Держсанепідслужби забезпечити згідно з режимом спостережень постійний контроль за якістю води у дніпровських та дністровських водосховищах та санітарним станом у зонах питних водозаборів.

версія для друку