українська російська англійська
Європейці презентували українським науковцям та підприємцям нові можливості для України у зв’язку з набуттям асоційованого статусу у програмі «Горизонт 2020»
02.07.2015 | 12:04
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ

Відбувся робочий семінар під назвою «Горизонт 2020: подальші кроки, можливості та виклики», організований МОН спільно з Європейською Комісією.

Під час заходу європейські гості презентували українським науковцям та підприємцям нові можливості, що відкриваються перед Україною у зв’язку з набуттям асоційованого статусу у програмі «Горизонт 2020», а також програму Європейського Союзу з підтримки підприємництва COSME.

У вступному слові Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун означила головні кроки, які зараз здійснюються МОН задля імплементації програми «Горизонт 2020».

Перший заступник Міністра повідомила, що ратифікація Угоди між Україною і Європейським Союзом про участь України у Рамковій програмі «Горизонт 2020» знаходиться на фінальній стадії, а також про те, що МОН працює над проведенням найближчим часом відбору експертів та делегатів України до Програмних Комітетів Рамкової програми «Горизонт 2020».

Заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха окреслив сучасний стан справ та виклики, які постали перед українськими науковцями, розповів про участь українських організацій у програмі «Горизонт 2020» і План дій для України.

Голова департаменту міжнародного наукового співробітництва Естонської Дослідницької Ради Уллє Муст зробила доповідь про досвід участі Естонської Республіки у програмі «Горизонт 2020», роль Естонської Дослідницької Ради у підтримці естонських науковців, і про грант Міністерства закордонних справ Естонії для розвитку інституційної мережі для підтримки науки та інновацій в Україні.

Представник Генерального директорату Європейської Комісії з досліджень та інновацій (DG RTD) Тьєррі Девар детально розповів про спеціальні інструменти Програми «Горизонт 2020», які стануть доступним для українських учасників у зв’язку з набуттям Україною статусу асоційованого учасника. Зокрема, він розповів про роль Програмних Комітетів, Спільних Технологічних Ініціатив, Європейських Інноваційних Партнерств, європейських мереж національних контактних пунктів.

В свою чергу, представник Генерального директорату Європейської Комісії з економічного розвитку (DG Grow) Дорота Пшилудзка виступила з доповіддю про COSME – програму Європейського Союзу з підтримки конкурентоспроможності європейських підприємств, а також про інструменти програми «Горизонт 2020» для фінансової підтримки впровадження інновацій в малих та середніх підприємствах, які відтепер стали доступними для українських учасників.

Наприкінці семінару відбулася нарада з представниками українських національних контактних пунктів програми «Горизонт 2020».

Презентації європейських доповідачів можна знайти на національному сайті програми Горизонт 2020 за посиланням: http://h2020.link/gorizont-2020-podalshi-kroki-mozhlivosti-ta-vikliki-prezentaci%D1%97.

 

версія для друку