українська російська англійська
Активізується співпраця оборонних відомств України та Польщі з питань реформування системи медичного забезпечення ЗСУ
02.07.2015 | 15:44
Прес-служба Міністерства оборони

Сьогодні, 2 липня, заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв зустрівся з делегацією Міністерства національної оборони Республіки Польща, очолюваною Державним підсекретарем (заступником Міністра) у Міністерстві національної оборони Республіки Польща паном Мачєєм Янковскі.

Зустріч відбулася з метою продовження співробітництва у військово-медичній сфері.

Заступник Міністра оборони України подякував польській стороні за підтримку та суттєву практичну допомогу, особливо у військово-медичній сфері.

«Ця важлива робота допомагає врятувати і зберегти життя українських військовослужбовців. Крім того, таким чином ми впевнено наближаємося до стандартів НАТО», – підкреслив Юрій Гусєв.

Начальник Інспекції військово-медичної служби Війська Польського бригадний генерал Пьотр Дженгілевскі представив план навчання українських спеціалістів у Польщі. За його словами, планується створити дві робочі групи, до яких входитимуть кілька військових експертів з України, яких навчатимуть відповідно до напрямків підготовки. Перша робоча група проходитиме навчання за напрямком військово-тактичної медицини, друга – клінічної медицини, з метою підготовки спеціалістів, які надалі проводитимуть роботу з військовослужбовцями.

Глава делегації Республіки Польща пан Мачєй Янковскі наголосив на важливості якнайшвидшого початку підготовки українських спеціалістів. Планується, що перша група розпочне навчання вже 13-14 липня поточного року.

Заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв висловив сподівання, що підготовка українських спеціалістів стане не просто обміном досвідом, а й кроком до впровадження стандартів НАТО у військовій медицині України. Він також зазначив, що з української сторони програму координуватиме директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Андрій Верба.

За результатами зустрічі сторони підписали Лист про наміри стосовно створення спільної робочої групи з питань реформування системи медичного забезпечення Збройних Сил України та освітньої співпраці у цій сфері.

 

версія для друку