українська російська англійська
Павло Петренко закликав депутатів прийняти закони, які забезпечать децентралізацію та демонополізацію у сфері державної реєстрації
03.07.2015 | 13:14
Прес-служба Міністерства юстиції

Верховна Рада повинна до кінця поточної сесії прийняти розроблений Мін'юстом та фракціями коаліції пакет законопроектів, які забезпечать передачу послуг, які нині надає держава, місцевій владі та нотаріусам. З такою заявою сьогодні під час виступу в Парламенті виступив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Український Парламент приймає  десятки, сотні законів. Але всього одиниці стосуються кожного українця. Тому, коли українські громадяни спостерігають за нашими з вами баталіями в сесійній залі по тому чи іншому законопроекту, то не розуміють, навіщо витрачають час українські парламентарі, коли не голосують ті позитивні зміни, які може відчути вже зараз кожен українець.  Прийняття законопроектів,  які забезпечать децентралізацію та демонополізацію у сфері державної реєстрації, потребують українські громадяни. Якщо ці закони будуть прийняті до кінця сесії, то вже з серпня українці зможуть відчути ті реальні зміни, які стосуються їхніх відносин з державними органами», - наголосив очільник Мін’юсту.

Він нагадав, що даний пакет законів був розроблений Мін'юстом спільно з фракціями коаліції, без сумніву, є результатом спільного бачення того, як має відбуватися поліпшення інвестиційного клімату в Україні, і якою є справжня децентралізація.

За словами Міністра юстиції, запропоновані в законопроектах новації забезпечать децентралізацію та демонополізацію сервісів у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості й передачу цих функцій місцевим органам влади та нотаріусам.

«Мова йде про децентралізацію та передачу реєстраційних функцій місцевим органам влади – містам, селищам, районам. Також ми забезпечимо демонополізацію цих сервісів і їх передачу нотаріусам», - зазначив Павло Петренко.

Міністр зауважив, що Мін’юст є першим державним органом, який відмовляється від своїх повноважень. Він також повідомив, що разом із повноваженнями на місця буде передано і кошти, які місцева влада може використати для поліпшення якості життя місцевої громади.

«Міністерство юстиції повністю віддає свої повноваження з реєстрації бізнесу та нерухомості місцевим органам влади та нотаріусам. Більше того, ми віддаємо також кошти. Йдеться про майже 1 млрд. грн., які отримають маленькі бюджети міст, селищ, районних центрів. Це ті кошти, які можуть бути направлені на ремонт доріг, ремонт дитячих садків, на побудову нових центрів надання сервісів», - сказав очільник Мін’юсту.

Як повідомлялося раніше, за безпосередньої участі Міністерства юстиції Урядом та представниками фракцій парламентської коаліції було розроблено пакет законів, покликаних забезпечити децентралізацію та демонополізацію сервісів, які громадянам надає держава. Зокрема, йдеться про проект Закону №2983 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», проект Закону №2982 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та проект Закону №2981 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування)».

 

версія для друку