українська російська англійська
Валерій Вощевський доручив відпрацювати питання виділення 2,8 млн. грн. на захист від підтоплення територій у зоні Кам'янського поду
06.07.2015 | 17:07
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Віце-прем'єр-міністр України Валерій Вощевський доручив Держводагентству та Міністерству фінансів України невідкладно відпрацювати питання виділення 2,8 млн. грн. на захист від підтоплення територій у зоні Кам’янського поду на Запоріжжі. Таке рішення прийняте за результатами оперативної наради, що відбулася 6 липня 2015 року в Уряді.

Як зазначено під час наради, на сьогодні внаслідок підняття рівнів ґрунтових вод склалась критична ситуація з підтопленням території у зоні Кам’янського поду в Запорізькій області.

Для захисту від підтоплення території у зоні Кам’янського поду, розташованого вздовж дамби Каховського водосховища, Дніпровським басейновим управлінням водних ресурсів експлуатується комплекс захисних гідротехнічних свердловин. Він захищає територію декількох населених пунктів у зоні впливу Каховського водосховища на площі 6,7 тис. га, де мешкає близько 33 тис. осіб.

Для виконання першочергових невідкладних робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків шкідливої дії ґрунтових вод, необхідно 2,8 млн. грн. Їх планують направити на відновлення свердловин та оновлення насосно-силового обладнання.

«Але слід звернути увагу, що згідно з аудитом за 2012-2014 роки, державні гроші, що виділялись на заходи з фінансування водогосподарського комплексу, розпорошувалися на об’єкти без врахування їх ступеня готовності, що призвело до росту кількості незавершеного будівництва із 602 до 678 об’єктів. Тому вимагаю врахувати це, щоб ситуація не повторилася», - зазначив Валерій Вощевський.

З огляду на це, Віце-прем'єр-міністр України Валерій Вощевський доручив Мінфіну невідкладно відпрацювати питання перерозподілу коштів шляхом зменшення призначень на будівництво капітальної споруди на Північно-Кримському каналі на 2,8 млн. грн. та спрямування цієї суми на захист від підтоплення територій у зоні Кам’янського поду.

Слід зазначити, що на будівництво капітальної споруди на Північно-Кримському каналі передбачено 50 млн. гривень.

 

версія для друку