українська російська англійська
МОЗ розпочав процес збору потреби у лікарських засобах для забезпечення проведення державних закупівель
06.07.2015 | 17:58
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Заступники Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець та Віктор Шафранський, спеціалісти МОЗ України провели відео-селекторну нараду з областями з питань забезпечення проведення державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів на національному рівні.

Під час наради керівництво Міністерства охорони здоров’я України повідомило про затверджені номенклатури та озвучило вимоги щодо якості та термінів збору потреби з регіонів. «Все має бути зроблено максимально якісно й швидко, зібрані дані по кожній з номенклатур повинні потрапити в МОЗ України щойно будуть в наявності, як на конвейєрі, без очікування отримання всіх даних по інших номенклатурах», - заявив заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець.

Всього за період роботи Експертно-технічної групи МОЗ України (ЕТГ) з питань супроводу державних закупівель відбулось 28 засідань. За результатами засідань ЕТГ було прийнято за основу 41 проект номенклатур, розглянуто питання про затвердження 39 номенклатур, прийнято остаточне рішення щодо затвердження 38 номенклатур станом на 2 липня. В роботі ЕТГ було залучено понад 100 експертів відповідних напрямів медицини, а також представники понад 31 пацієнтських та громадських організацій.

Ігор Перегінець наголосив: «У роботі ЕТГ було чимало нововведень, які дозволили включити до номенклатур сучасні та більш ефективні лікарські засоби і медичні вироби, котрі не закуповувалися у попередні роки, а також уникнути корупційних складових у сфері закупівлі за рахунок запровадження відкритості у процес затвердження лікарських засобів та медичних виробів, вільного доступу до формування номенклатур представників пацієнтських і лікарських організацій, публічного обговорення проектів номенклатур та наданих пропозицій». За його словами, якісно нового підходу до збору потреби МОЗ України очікує і від регіонів.

За тиждень МОЗ України планує провести чергову відео-селекторну нараду з регіонами, на якій будуть проаналізовані отримані дані про регіональну потребу у лікарських засобах та медичних виробах.

 

версія для друку