українська російська англійська
Кооперація підвищить якість домашнього молока та допоможе відкрити нові ринки, – Олексій Павленко
07.07.2015 | 14:34
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА

Стимулювання кооперації сільськогосподарських виробників наразі є єдиним стратегічним виходом з ситуації, що склалася на ринку молока. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко в коментарі для «РБК-Україна».

Станом на 1 червня, кількість поголів’я ВРХ в господарствах населення знизилася на 7,1%. Цьому сприяє, у тому числі, дискримінаційне ціноутворення. Адже роздрібна вартість молочної продукції у торгівельних мережах збільшилися на 45%, відпускні ціни молокопереробників – 21%, а закупівельні – лише на 8,4%. Отже в нинішніх умовах селянам вигідніше вирізати поголів’я. «Сьогодні стимулювання розвитку кооперативного руху – єдиний шлях до нової якості домашнього молока і відповідно збільшення закупівельних цін. У цьому питанні нам потрібна дієва підтримка Верховної Ради. Зі свого боку Мінагрополітики докладе максимум зусиль, щоби в бюджеті на 2016 рік були передбачені кошти на дотації для виробників молочної продукції», – прокоментував Олексій Павленко.

На думку Міністра, відповідність так званого домашнього молока міжнародним стандартам якості у майбутньому відкриє зовнішні ринки для українських виробників. Наприклад, ще у кінці червня 8 українських компаній отримали дозвіл на експорт молочної та м’ясної продукції до Казахстану. «Зараз ми працюємо над низкою угод про зону вільної торгівлі з декількома країнами. Очікуємо позитивні результати вже до кінця року», додав Олексій Павленко.

За результатами 4 місяців поточного року експорт молочної продукції склав 36,6 тис. тонн на загальну суму 59,8 млн. долл. Це на 5% більше ніж за аналогічний період минулого року. Найбільша частка поставок припадає на молоко згущене – 49%, молочну сироватку – 21%, молоко та вершки незгущені – 9%.

 

 

версія для друку