українська російська англійська
Арсеній Яценюк про приватизацію "Центренерго" та "Укрінтеренерго": "Закривайте ці кормушки"
07.07.2015 | 16:05
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Компанія «Центренерго» повинна бути публічно приватизована. Фонд державного майна очікує, коли Міненерговугілля передасть пакет акцій до Фонду державного майна для публічної приватизації, - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні колегії Міненерговугілля у вівторок, 7 липня.

«Причому вважаю, що новим власником компанії «Центренерго» точно повинна бути не українська компанія, яка прив’язана до якихось олігархів», - наголосив він, зазначивши, що особисто проводив переговори щодо приватизації цієї компанії у Франції та США і відзначив великий інтерес щодо цього питання з боку західних партнерів.

Арсеній Яценюк звернувся до членів колегії: «Закривайте ці кормушки – «Укрінтеренерго», «Центренерго». Закривайте ці лавки для політичних сил, де збирають гроші й розказують про те, що компанії збиткові».

«Те, яким чином «Центренерго» буде приватизована, - це є відповідь, чи Україна готова до публічної, прозорої приватизації. Не «а-ля Янукович», а нової приватизації. Ми ж живемо по-новому, тож давайте приватизувати по-новому», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Він зазначив, що пов’язує зволікання з приватизацією компанії «Центренерго» «тільки з одним – відкати на придбанні вугілля».

Глава Уряду звернувся до Міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина: «Переконаний, що ви особисто зацікавлені в тому, щоби ми провели публічну і прозору приватизацію».

Він також наголосив на необхідності навести порядок в «Укрінтеренерго», нагадавши, що досі не виконано рішення Уряду про зняття з посади керівника цієї компанії.

«Так само я сподіваюся, що в Міністерстві не будуть ходити люди російського енергетичного бізнесмена Григоришина. Що вони тут роблять? Що тут за радники з його компанії? Щоб Міністерство приватизовувати?» - наголосив він.

«Завжди за всі справи наступає відповідальність. Я ще не бачив жодного прем'єра, президента, жодного міністра, який би просидів у своєму кріслі вічно. Можу вас точно запевнити, що ми ці крісла лишимо. А потім будуть задавати питання. І я дуже хочу, щоб у нас на кожне питання була відповідь», - сказав Арсеній Яценюк.

 

 

версія для друку