українська російська англійська
Бельгійські агрокомпанії в Мінагрополітики продемонстрували свої напрацювання та стратегічні цілі в Україні
07.07.2015 | 16:24
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА

7 липня відбувся круглий стіл за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка, заступника Міністра з питань європейської інтеграції Владислави Рутицької, Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Бельгія в Україні Люка Якобса, представників фермерства, бізнесу та експертного середовища Бельгії.

Олексій Павленко наголосив на важливості аграрної галузі для української економіки та розповів про комплекс заходів Міністерства, спрямованих на полегшення умов ведення бізнесу. «Уже зараз запроваджено більше 50 змін з дерегуляції аграрного сектору. У планах Мінагрополітики – реалізація ще близько сотні заходів,  що сприятимуть розвитку агробізнесу в Україні», - зазначив Міністр.

Під час зустрічі було представлено результати співпраці між Полтавською областю та провінцією Ено (Королівство Бельгія), що з 2005 року поєднані партнерськими зв’язками та мають багато подібних аграрних особливостей не лише за кліматичними умовами, але й за структурою агровиробництва.

Важливим є співробітництво між Полтавською державною аграрною академією та Центром агрономічних досліджень провінції Ено̀ (CARAH). Основними напрямами співпраці наукових установ стали:

- розробка та покращення технологій вирощування сільськогосподарських культур;

- розробка спільних науково-дослідних програм та їх впровадження в сфері селекції рослин, захисту рослин, зберігання та переробки продукції рослинництва;

- обмін науковими співробітниками з метою проведення наукових досліджень;

- обмін студентами (стажування, практики, літні школи тощо);

- розробка та реалізація спільних міжнародних проектів.

Співпраця наразі триває та у її рамках заплановані подальші наукові публікації, дослідження потенціалу розвитку енергетичних культур в Україні , обмін досвідом.

Свої напрацювання та стратегічні цілі продемонстрували представники бельгійських компаній, які вже працюють в Україні. Вони наголосили на бажанні продовжувати свою роботу на території держави.

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька підкреслила, що одним із пріоритетних напрямів роботи Мінагрополітики є створення сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні.

«Триває робота над гармонізацією українського законодавства із європейськими нормами, що регулюють відносини у аграрній сфері. Зараз ми працюємо над рядом важливих законодавчих ініціатив як у сфері безпечності харчових продуктів, так і з інших нагальних питань. Ми завжди відкриті до залучення європейських експертів до спільної роботи. Запрошуємо бельгійських фахівців долучитися до цього процесу», - зазначила заступник Міністра.

 

версія для друку