українська російська англійська
Лише за місяць банки видали майже 60 млн. грн. кредитів за державною програмою з енергозбереження
07.07.2015 | 17:44
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

З 8 червня 2015 року по 6 липня 2015 року банками видано кредитів на заміну газових котлів, енергозберігаючого обладнання та матеріалів на суму майже 60 млн. грн. Загалом, з моменту реалізації програми стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів видано кредитів на загальну суму більше  130 млн. грн. Кількість кредитів сягає 7 тисяч 400.

«З початку 2014 року країна стояла на порозі газової кризи: йшлося не лише про вартість газу, а й його постачання. У зв’язку з цим перед Агентством, Урядом та Державою постало завдання в найкоротші терміни зробити такі кроки, які б дали  можливість замінити газ та скоротити використання всіх енергетичних ресурсів. Для вирішення цього питання Урядом мало не щодня приймалися рішення, які стали запорукою впровадження енергоефективних заходів. А саме, було прийнято механізм стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів, шляхом відшкодування частини суми кредиту на придбання «негазового» котла», - наголосив Сергій Савчук та додав, що відразу, як програма почала діяти, ми побачили, що вона користується попитом. І на сьогодні вже компенсовано 8,7 млн. гривень.

«Цифри, які ми отримали цього місяця говорять про те, що ми рухаємося в правильному напрямку. І ми дуже радіємо з того. Україна переживає важкі часи. Для нас українців - це період, коли кожен ставить собі ті запитання, над якими раніше навіть не замислювався: скільки ми витрачаємо енергоресурсів і скільки за них платимо. Тому для Агентства, Держави і Уряду дуже важливо, щоб кожен громадянин нашої країни не почувався покинутим з власними проблемами», - підкреслив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Зважаючи на успішну реалізацію програми з енергоефективності, з квітня місяця цього року, механізм стимулювання поширено на термомодернізацію багатоквартирних та приватних будинків. Для власників індивідуальних будинків програмою передбачено відшкодування частини суми кредиту у розмірі 30% на  придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Для ОСББ та ЖБК передбачено компенсацію у розмірі 40%.

«Коли ми запускали програму, то вірили, що вона буде популярна. Оскільки, це прозорий механізм, простий і доступний для всіх, і кожен має право скористатися програмою з  енергозбереження», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

 

версія для друку