українська російська англійська
За дорученням Прем'єр-міністра розпочата негайна підготовка Національного плану з енергетичної стійкості
08.07.2015 | 09:23
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Координаційна українська група під керівництвом Віце-прем’єр-міністра України Валерія Вощевського провела зустріч з експертною групою американсько-канадсько-європейської команди, яку очолює заступник Міністра енергетики США з міжнародних питань Вільям Браян, щодо Національного плану з енергетичної стійкості та Плану дій на зимовий період.

Під час зустрічі були обговорені питання щодо поточної ситуації в енергетиці України, підготовки до опалювального сезону 2015 - 2016 рр. та регіональної енергетичної безпеки.

Як зазначив Віце-прем’єр-міністр України, на сьогодні ситуація в енергетиці України надзвичайно складна.

«Тож ми маємо якнайшвидше розробити та впровадити дуже чіткий та сфокусований план щодо підготовки енергосистеми та всього енергосектору до прийдешньої зими. Також нам потрібен детальний план дій щодо підтримки стійкості нашого енергосектору незалежно від зовнішніх умов», - підкреслив Валерій Вощевський.

За його словами, з цією метою формується велика високопрофесійна команду представників всіх міністерств і відомств, які повинні фактично від сьогодні розпочати відповідну роботу. До цієї роботи Уряд залучив досвідчених фахівців із США, Канади та ЄС.

У свою чергу, Вільям Браян підкреслив, що експертна група надасть пропозиції щодо дій, які Уряд України має виконати в найближчі 2-5 років для того, щоб привести енергетичну сферу у належний стан.

Він повідомив, що під час підготовки Національного плану з енергетичної стійкості буде приділено увагу таким блокам, як паливо, генерація (електроенергії і тепла), інфраструктура (мережі і транспортна інфраструктура), регуляторна та тарифна політика.

Керівник міжнародної групи окремо наголосив, що на всіх етапах будуть розглядатися можливості фінансування плану.

За результатами зустрічі, Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський доручив українським фахівцям за участю іноземних партнерів впродовж наступних чотирьох тижнів розробити чіткі, сфокусовані, детальні плани для впровадження в енергетичній галузі.

 

версія для друку