українська російська англійська
Новий підхід до закупівель в "Укрзалізничпостачі" вже дозволив заощадити більше 100 млн. грн. державних коштів
08.07.2015 | 11:27
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ

За словами в.о. генерального директора ДП «Укрзалізничпостач» Євгена Хорощака, за останні півроку підприємство досягло значних показників економії завдяки запровадженню нових підходів у сферу закупівель.

Зокрема, йдеться про умови для приведення системи закупівель у відповідність до кращої світової та європейської практики. Для цього на підприємстві розпочато процес спрощення кваліфікаційної та технічної частини тендерної документації. З метою покращення конкурентного середовища «Укрзалізничпостач» вживає заходів для залучення ширшого кола виробників. Крім того, на підприємстві запровадили прозорий механізм проведення тендерів та зробили публічною повну інформацію про їхній перебіг.

Зараз всі бажаючі можуть відстежити, як проходить тендер. На сайті «Укрзалізничпостача» інформацію про будь-який етап перебігу тендера – від моменту його оголошення до внесення змін у додаткові угоди за договорами – можна переглянути у відкритому доступі. Це вже прибрало широке поле для маніпуляцій та зловживань.

«Ми вперше відкрили он-лайн-трансляції процедур відкриття тендерних пропозицій. Саме тому наш новий підхід ламає старі корупційні схеми, що викликає незадоволення тих, хто звик на цьому збагачуватися», - прокоментував Євген Хорощак.

Кардинальні зміни в системі закупівель вже дають реальний результат – значну економію державних коштів. Так, за підсумками останнього тендера на закупівлю дизпалива, в якому перемогу здобула компанія ОККО, сума заощаджених коштів складе майже 90 млн. грн. на місяць у порівнянні з попереднім контрактом. Крім того, у 2015 році «Укрзалізничпостач» закупив колеса та бандажі для «Укрзалізниці» за ціною в доларах США відповідно на 23,5% та 27,4% нижчою, ніж у 2014-му. Таким чином, на цій закупівлі підприємство зекономило близько 5 млн. доларів США державних коштів.

Впровадження змін у процедуру подання комерційних пропозицій на закупівлю металобрухту підприємствами металургійної галузі та встановлення середньої ціни на цей товар у розмірі 4426 грн./т також справило відчутний позитивний ефект. Завдяки цим заходам «Укрзалізничпостач» зможе заробити на 119 млн. грн. більше від продажу брухту за умови планової реалізації 160 тис. т металобрухту до кінця поточного року. Ці кошти планується спрямувати на закупівлю коліс та бандажів, потреба залізниці в яких на даний момент значно перевищує наявні обсяги.

Підприємство продовжує боротьбу за впровадження в Україні формульного ціноутворення на дизпаливо. За словами Євгена Хорощака, обчислення ціни за формулою дозволить «Укрзалізничпостачу» як найбільшому споживачеві купувати паливо прозоро і за справедливою ціною.

Серед планів «Укрзалізничпостача» - впровадження нових політик і процедур у сфері закупівель, що дозволять оптимізувати державні витрати, та створення Наглядової ради, яка здійснюватиме контроль за дотриманням умов проведення торгів та процедури підбиття підсумків конкурсних процедур. Створення Наглядової ради планується завершити протягом наступних кількох місяців.

 

версія для друку