українська російська англійська
Мінсоцполітики пропонує спростити пошук роботи для внутрішніх переселенців
08.07.2015 | 14:24
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Міністерство соціальної політики України ініціює спрощення процедур реєстрації внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у центрах зайнятості для надання їм якісних послуг з отримання нової спеціальності і пошуку роботи. Про це сьогодні на засіданні Уряду повідомив Міністр соціальної політики Павло Розенко.

„На сьогодні близько 40 тисяч переселенців зареєстровані в службах зайнятості. Вони потребують працевлаштування”, - сказав Міністр.

 «Ми встановлюємо чіткий і простий перелік документів, необхідних людині, аби скористатися послугами служби зайнятості. Усі внутрішньо переміщені особи, які потребують допомоги нашої держави, зможуть отримати цю допомогу. Для цього ми пропонуємо сьогодні затвердити два документи. Це зміни до порядку реєстрації безробітних для обліку осіб, які шукають роботу, і основні напрямки розв'язання проблем внутрішньо переміщених осіб", - зазначив Міністр.

На виплати з безробіття для ВПО у Фонді соціального страхування на випадок безробіття до кінця поточного року виділено 21 мільйон гривень, додав Павло Розенко, зазначивши, що "окрім виплати допомоги по безробіттю, ми будемо надавати внутрішньо переміщеним особам більш якісні соціальні послуги з підвищення їхньої кваліфікації, перенавчання і пошуку нових робочих місць".

Характеризуючи загальну ситуацію з державною реєстрацією ВПО, Міністр заявив: „Зараз щотижня ми реєструємо по 15-20 тисяч тимчасово переміщених осіб”. Загальна кількість зареєстрованих внутрішніх переселенців, за даними Мінсоцполітики, вже перевищила 1,3 мільйона осіб.

Разом із тим, Міністр відзначив тенденцію до зменшення кількості нових реєстрацій внутрішньо переміщених осіб. „Тенденція така, що активність зменшується, - наголосив він. - Та все одно щотижня ми реєструємо щонайменше 15-20 тисяч тимчасово переміщених осіб, які або раніше не зверталися по наші послуги, або продовжують виїздити, особливо з „гарячих точок”, де, на жаль, не відбулося повноцінне припинення вогню”.

 

версія для друку