українська російська англійська
Держлісагентство запровадить систему електронних закупівель, - Олександр Ковальчук
08.07.2015 | 19:04
Прес-служба Державного агентства лісових ресурсів

У Державному агентстві лісових ресурсів відбулася презентація системи електронних державних закупівель ProZorro. Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук підкреслив, що одним із завдань реформування галузі є впровадження ефективної та прозорої системи державних закупівель та виконання директив Європейського Союзу.

«Наше агентство планує долучитися до системи ProZorro, що створена за ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців», - зазначив Олександр Ковальчук.

Він наголосив, що основною метою є ефективне витрачання державних коштів, а також запобігання корупції завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників.

За словами представників електронних майданчиків, перевагою системи ProZorro, що входить в структуру Transparency International Україна, є відкритість, що забезпечує постійний доступ для аудиту та контролю, а також обов’язковий аукціон для ефективного зниження ціни. Окрім того, створена центральна база даних, в якій містяться всі електронні формати торгів із усіх майданчиків. Завдяки цьому кожен може ознайомитися з проведенням закупівель.

За результатами обговорення Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук зазначив, що найближчим часом буде обрано один з варіантів та проведено тестування програми на кількох державних підприємствах.

“Тільки після вивчення та аналізу роботи електронного майданчика ми можемо розпочинати роботу щодо впровадження такої системи комплексно по галузі”, - зауважив він.

Разом з тим, Олександр Ковальчук зазначив, що запровадження електронної системи закупівель у Державному агентстві лісових ресурсів – це обов’язковий елемент, який дозволить забезпечити прозорість процесу закупівель, дасть можливість громадськості спостерігати за правильністю їх проведення, спростить доступ бізнесу та відновить його довіру і, таким чином, буде забезпечено конкуренцію - підкреслив Олександр Ковальчук.

 

версія для друку