українська російська англійська
Проведено розрахункові та лабораторні дослідження складових індивідуальних наборів харчування, розроблених для потреб військовослужбовців
09.07.2015 | 09:55
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ

У Військово-медичному департаменті Міністерства оборони України відбулася нарада щодо підсумків розрахункових та лабораторних досліджень 26 складових (перші та другі страви) індивідуальних наборів харчування, розроблених для потреб військовослужбовців Збройних Сил України.

Зазначені дослідженя протягом двох тижнів проводилися на базі Центрального санітарно-епідеміологічного управління Міністерства оборони України і 28 регіонального санітарно-епідеміологічного управління.

Як зазначив начальник Центрального санітарно-епідеміологічного управління Міністерства оборони України майор медичної служби Сергій Литовка, метою досліджень було визначення реальної поживної (харчової) та енергетичної цінності наданих зразків продукції.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я від 18.11.99 р. № 272 за гігієнічною характеристикою військовослужбовці відносяться до IV групи фізичної активності (робітники важкої і особливо важкої фізичної праці, висока і дуже висока фізична активність), для якої добова потреба в білках складає 107 грамів (з них тваринних – 59 грамів), жирів – 100 грамів, вуглеводів – 624 грамів, енерговитрати – 3900 кілокалорій.

Т.в.о заступника начальника Центрального санітарно-епідеміологічного управління Міністерства оборони України капітан медичної служби Сергій Моргун наголосив, що за результатами досліджень хімічний склад раціону за вмістом білків та жирів, які встановлені лабораторним методом, нижче величин, отриманих розрахунковим методом, але знаходяться в межах допустимих відхилень.

Представник “Волонтерського десанту” Діана Петреня, підбиваючи підсумки наради зазначила, що отримані результати стануть в нагоді для написання та затвердження нових Технічних умов на індивідуальний раціон харчування, власником яких стане Міністерство оборони України та будуть використані під час внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року № 426 «Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту» з урахуванням збільшення білкової та жирової частки раціону.

 

версія для друку