українська російська англійська
В`ячеслав Кириленко провів засідання Організаційного комітету з вшанування пам`яті князя Київського Володимира Великого
09.07.2015 | 14:11
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

В`ячеслав Кириленко провів засідання Організаційного комітету з вшанування пам`яті князя Київського Володимира Великого. У засіданні взяли участь Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Предстоятель Української православної церкви, Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, фінансовий директор Патріаршої курії Української греко-католицької церкви Роман Небожук, перший заступник голови Всеукраїнського союзу об`єднань євангельських християн-баптистів, старший єпископ Ігор Бандура, представники Міністерства культури, Міністерства закордонних справ, Міністерства фінансів, Міністерства освіти і науки, Адміністрації Президента України, Українського інституту національної пам`яті, Держкомтелерадіо, Національного академічного театру опери та балету імені Т.Г. Шевченка та Світового конгресу українців в Україні. 

У ході засідання було обговорено релігійну та світську частини плану заходів щодо вшанування тисячоліття успіння рівноапостольного князя Київського Володимира Великого. План заходів щодо вшанування тисячної річниці успіння князя Володимира було затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів від 15 червня 2015 року № 598-р «Про затвердження плану заходів щодо вшанування у 2015 році пам`яті князя Київського Володимира Великого» на виконання Указу Президента України № 107/2015 «Про вшанування пам`яті князя Київського Володимира Великого – творця середньовічної європейської держави Руси-України» від 25 лютого 2015 року. Про затверджені заходи В`ячеслав Кириленко повідомив журналістам під час брифінгу в Будинку Уряду після засідання Оргкомітету.

Зокрема, 27 липня Українська православна церква проведе молебень на Володимирській гірці , що продовжиться хресною ходою до Києво-Печерської Лаври, всеношною службою, і завершиться 28 липня божественною літургією на подвір`ї Успенського собору. Українська православна церква Київського патріархату 28 липня проведе божественну літургію у Володимирському соборі, що продовжиться величним хресним ходом від собору до пам`ятника Володимиру Великому, де завершиться молебнем. Українська греко-католицька церква, Всеукраїнський союз об`єднань євангельських християн-баптистів, представники мусульман та іудеїв  також долучаться до урочистого вшанування. 

Також 28 липня у  Національному академічному театрі опери та балету імені Т.Г. Шевченка буде проведено культурно-мистецький захід «Урочиста академія пам`яті Святого рівноапостольного князя Володимира», а ввечері на Володимирській гірці відбудеться засідання Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій та урочистий молебень за участю керівництва держави.

Разом із цим, до вшанування пам`яті Володимира Великого долучаться закордонні дипломатичні установи України, Вселенський патріархат та українські церкви у діаспорі. Зокрема, у Лондоні відбудеться покладання квітів до пам`ятника Володимиру Великому, а у Стамбулі буде проведене богослужіння.

 Крім цього, у рамках вшанування пам`яті князя Володимира Великого до кінця року планується проведення зустрічей учнів та студентів із відомими християнськими богословами, а також семінарів, наукових конференцій, просвітницьких заходів, спрямованих на висвітлення життя і державотворчої діяльності князя Володимира Великого. Буде організовано і Всеукраїнський конкурс творчих робіт, виставки церковно-богословської,  історичної літератури та художніх творів, церковних реліквій, зокрема тематичну виставку «Володимир Великий – князь Київський, творець Руси-України» у Національному музеї історії України.

версія для друку