українська російська англійська
Змінено порядок забезпечення санаторно-курортними путівками інвалідів у санаторіях спінального профілю
09.07.2015 | 14:10
Департамент гуманітарної соціальної та політики Секретаріату КМУ

8 липня 2015 р. Урядом прийнято постанову № 466 «Про внесення змін до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад», якою передбачається оптимізувати строк лікування у санаторіях (відділеннях) спінального профілю для інвалідів I і II групи з 45 до 35 днів, а також у інших санаторіях — на 18—21 день при наданні аналогічного комплексу послуг.

Оптимізація строку лікування у санаторіях надасть змогу при наданні аналогічного комплексу послуг суттєво збільшити відсоток охоплення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни та інвалідів на візках та ефективно використовувати потужність ліжко-мережі санаторіїв.

 

Довідково

Внаслідок анексії Криму тимчасово втрачено два санаторії, що належали до сфери управління Мінсоцполітики (ім. Семашка і «Ветеран»), в яких щорічно проходили оздоровлення понад 4,5 тис. ветеранів війни та інвалідів, а також два санаторії у м. Саки, в яких проходили лікування понад 3 тис. інвалідів-спінальників.

У 2014 році у відомчих санаторіях Мінсоцполітики оздоровлено лише 15,02 тис. ветеранів війни та інвалідів (у 2013 році понад 20 тис. осіб), для інвалідів-спінальників закуплено лише 754 путівки (11 відсотків від потреби), зокрема до санаторіїв, розташованих в м. Слов’янськ Донецької області, та «Борисфен» Херсонської області. Щорічно санаторій «Слов’янський» може прийняти на оздоровлення не більше 900 інвалідів-спінальників, при щорічній потребі понад 7 тисяч інвалідів.

За результатами торгів, проведених у 2015 році, придбано 1317 санаторно-курортних путівок спінального профілю (22 відсотки від потреби).

З врахуванням повної потужності всіх закладів можливість оздоровитися матимуть лише 2,2 тис. інвалідів (у 2013 році закуповувалося близько 3,5 тис. путівок). Таким чином, 1,1 тис. інвалідів-спінальників щорічно не зможе отримати послуги на лікування.

 

версія для друку