українська російська англійська
До 2020 року Україна доведе споживання відновлювальних джерел енергії в загальному балансі до 11%
09.07.2015 | 14:57
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Використання відновлюваних джерел енергії в Україні - ця шлях до енергетичної незалежності. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Абрамовський в ефірі програми «Погляд» на 5 каналі.

«Україна до 2020 року планує довести споживання відновлюваних джерел енергії до 11 % в загальному балансі. Ринок альтернативної енергії буде сформований дуже швидко. І вже є підприємства, які готові виробляти, постачати та підключати теплову енергію для населення. Головне це комплексний підхід для постачання теплової енергії всім споживачам. Інвестори чекають прийняття цих рішень і запуску цього механізму», - зазначив заступник Міністра.

За його словами, перейти до альтернативних джерел енергії в багатоквартирних будинках можливо завдяки використанню локальних котелень, які виробляють опалення для декількох будинків.

«Але я впевнений, що для централізованого теплопостачання немає альтернативи. А для того, щоб централізоване теплопостачання працювало на альтернативних джерелах енергії треба зробити так, щоб всі споживачі мали можливість приєднатися до цих мереж. А виробники енергії отримували компенсацію від різниці в тарифах теплової енергії для населення», - зауважив Роман Абрамовський.

Він нагадав, що Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» вступив у законну силу 1 липня цього року.

«Мінрегіону треба прийняти низку підзаконних актів для того, щоб цей закон запрацював. Це і порядок списання з комунального балансу будинків, договір на управління, передача землі у користування тощо. Це на порядку денному у Мінрегіоні. І я думаю, що протягом двох тижнів, ми подамо основні підзаконні акти, які повинні владнати це питання. Це є складовою демонополізації житлового ринку», - сказав Роман Абрамовський та запевнив, що протягом 2-3 тижнів ми вже побачимо об’єднання, мешканці яких будуть вирішувати як управляти своїм будинком та розпоряджатися майном.

 

версія для друку