українська російська англійська
На колегії Держприкордонслужби розглянуто стан оперативно-службової діяльності у першому півріччі 2015 року
09.07.2015 | 16:16
Прес-служба Державної прикордонної служби

Сьогодні в Адміністрації Держприкордонслужби відбулося засідання колегії відомства, на якому розглядався стан оперативно-службової діяльності упродовж першого півріччя та стан протидії корупції у прикордонному відомстві. Також на колегії були окреслені  першочергові завдання щодо посилення цієї роботи у другому півріччі.

У ході засідання Голова Держприкордонслужби генерал-полковник Віктор Назаренко зауважив, що впродовж першого півріччя основні зусилля прикордонного відомства були зосереджені на виконанні у межах компетенції Мирного плану Президента України. Держприкордонслужбі доводилося діяти в складних умовах зростання напруженості у зоні проведення АТО та південних регіонах держави внаслідок військової агресії з боку Росії.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять 64 прикордонників, які загинули в ході збройних протистоянь на Сході України. Крім того, за час бойових дій 391 військовослужбовець дістав поранення, а 10 вважаються зниклими безвісти. Загалом в антитерористичній операції вже взяли участь понад 12 тисяч співробітників Держприкордонслужби.

З початку року російські найманці 260 разів обстрілювали  підрозділи та блокпости, на яких несуть службу військовослужбовці Державної прикордонної служби. Зафіксовано 13 бойових зіткнень та підривів техніки на закладених диверсійно-розвідувальними групами вибухових пристроях. Загалом було виявлено 889 літальних апаратів, за допомогою яких російсько-терористичні війська проводили повітряну розвідку.

За шість місяців на лінії зіткнення підрозділами Державної прикордонної служби у взаємодії з іншими правоохоронними органами у 1030 випадках було припинено вивіз товарів на підконтрольну бойовикам територію на загальну суму понад 223 мільйони гривень.

Загалом за перше півріччя 2015 року  через державний кордон було пропущено 34,5 мільйонів осіб та 8,5 мільйонів транспортних засобів (без врахування зони АТО). За звітний період було відмовлено у пропуску через державний кордон понад 25 тисячам особам, 6 тисяч із яких – громадяни Російської Федерації. За незаконне перетинання кордону було затримано майже 11 тисячі  осіб, з них майже 700 – незаконні мігранти.

Під час незаконного переміщення через кордон було виявлено та вилучено 400 одиниць зброї та понад 8 тисяч боєприпасів, 2,8 кілограмів вибухових та 78 кілограмів наркотичних речовин.

Також на засіданні було зауважено, що важливим чинником впливу на обстановку було посилення протидії незаконній діяльності на державному кордоні та зловживання службовим становищем серед персоналу відомства.

Тому Державна прикордонна служба продовжує комплекс заходів щодо протидії протиправній діяльності на кордоні, визначених Президентом України на нарадах з керівниками правоохоронних відомств у Львові та в Одесі 2 та 8 липня відповідно. У зв’язку з цим суттєво активізовано роботу підрозділів внутрішньої безпеки.

Загалом з початку року співробітниками підрозділів внутрішньої безпеки здійснено 1637 перевірок порядку несення служби у пунктах пропуску через державний кордон та на ділянках відділів прикордонної служби за результатами яких притягнуто до адміністративної відповідальності понад 1700 осіб, звільнено з Держприкордонслужби 24 особи, у 35 випадках виявлені порушення містили ознаки корупційних проявів. На засіданні було зауважено, що Держприкордонслужба і в подальшому вестиме із корупційними проявами безкомпромісну боротьбу.

Наприкінці засідання Голова Державної служби України генерал-полковник Віктор Назаренко наголосив, що головними завданнями для відомства у другому півріччі є: виконання за компетенцією Служби Плану дій лібералізації ЄС візового режиму, виконання завдань, визначених Президентом України Петром Порошенком на нарадах силових структур, які проходили 2 та 8 липня у Львові та Одесі, продовження нарощення зусиль щодо охорони державного кордону та лінії розмежування в зоні АТО і на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом, відновлення контролю за лінією кордону, адже військові дії стали джерелом неконтрольованого витоку зброї, боєприпасів та вибухівки, що дедалі частіше застосовуються кримінальними елементами, та принципова, послідовна, жорстка та ефективна боротьба з корупцією.

 

версія для друку