українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко взяв участь у презентації Програми розвитку масового кіно і серіалів в Україні #Кінокраїна
10.07.2015 | 11:16
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ

Під час виступу перед ініціативною групою розвитку національного кінематографу #Кінокраїна, громадськими діячами, активістами та журналістами на кіностудії FILM.UA Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури повідомив про наявність попереднього варіанту проекту закону про державну підтримку кінематографії України, що став спільною ініціативою теле- та кіновиробників, громадськості та Уряду.

Основою проекту став революційний підхід до фінансування та заохочення національного кіновиробництва, а також громадський контроль над розпорядженням бюджетними коштами, виокремленими на кінематограф. Проектом передбачається створення окремої організації – Державного фонду підтримки кіновиробництва, що матиме спеціальний рахунок із громадсько-державним управлінням. Також планується пошук додаткових ресурсів фінансування кінематографу та введення системи рейтингування фільмів.  «Щодо окремих положень проекту закону досі ведуться дискусії, тому він буде доопрацьований і вже потім представлений на розгляд Уряду» - зазначив В’ячеслав Кириленко.

Програма #Кінокраїна була розроблена ініціативною групою теле- і кіновиробників України. Її метою стало створення та реалізація моделі ефективної, конкурентоздатної та економічно вигідної галузі виробництва масового кіно та серіалів в Україні. Під час презентації Програми розвитку масового кіно і серіалів представники ініціативної групи зазначали необхідність реформування наявного в державі законодавства для створення максимально сприятливих умов для вітчизняних та іноземних кіновиробників. Як приклад ефективної моделі розвитку та фінансування національного кіновиробництва, що можуть бути реалізованими в Україні компанією Ernst&Young, було представлено механізми фінансування та заохочення кіновиробництва у Чехії та Угорщині.

 

версія для друку