українська російська англійська
Павло Розенко: Ми знімаємо бюрократичні бар'єри для внутрішніх переселенців
10.07.2015 | 17:44
Прес-служба Міністерства соціальної політики

На засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено низку постанов, які посилюють соціальні гарантії внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр соціальної політики Павло Розенко.

Постанова №473 від 8 липня 2015 року спрощує процедури набуття статусу зареєстрованого безробітного особами з числа внутрішніх переселенців, їх реєстрацію і перереєстрацію, а також взяття на облік осіб, які шукають роботу в центрах зайнятості.

„Постанова містить вичерпний перелік документів для реєстрації в центрах зайнятості ВПО, які звільнилися з роботи, за відсутності документів, що підтверджують факт такого звільнення. Практичне застосування цього документа зніме бюрократичні перепони для людей і допоможе вирішувати спірні ситуації на користь осіб, які внаслідок військового конфлікту на Сході нашої країни були змушені полишити свої домівки”, - зазначив Міністр.

Постановою №471 від 8 липня 2015 р. врегульовано питання захисту прав переселенців на загальнообов'язкове державне страхування. „Надано право отримувати державну допомогу в ситуаціях, коли страховий випадок трапився до моменту виїзду людини з тимчасово неконтрольованої українською владою території”, - роз’яснив Павло Розенко.

Дія зазначеної постанови поширюватиметься також на осіб, які працювали чи працюють на підприємствах, установах, організаціях чи у фізичних осіб, які зареєстровані на тимчасово окупованій території, в районі проведення АТО або в зоні надзвичайної ситуації, але фактично проживають на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі.

Також Павло Розенко повідомив про затвердження Урядом Програми працевлаштування та професійного навчання внутрішньо переміщених осіб на 2015-2016 роки, в якій визначені конкретні завдання органів влади. На фінансове забезпечення документа в бюджеті Фонду загальнообов'язкового страхування на випадок безробіття передбачено 21 млн. грн., наголосив Міністр соцполітики, висловивши сподівання на те, що місцеві органи влади візьмуть участь у спільному вирішенні поставлених Програмою завдань.

 

версія для друку