українська російська англійська
Відбулося засідання круглого столу "Партнерство України та Японії в інформаційній сфері"
11.07.2015 | 10:20
Прес-служба Міністерства інформаційної політики

10 липня 2015 року в ІА «Укрінформ» відбулося засідання круглого столу на тему «Партнерство України та Японії в інформаційній сфері» за участі Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця та Надзвичайного та Повноважного Посла Японії Сумі Шігекі. На заході були присутні народні депутати України, члени Експертної ради при МІП,  представники дипломатичного кола, відомі науковці та експерти.

Як зазначив Юрій Стець, для України є надзвичайно важливим питання розвитку співробітництва з Японією. «Наш діалог з Японією тільки розпочинається. Це лише перший захід із тієї серії круглих столів, яку ми плануємо провести в регіонах України. Сподіваюся, це дозволить набути певного досвіду не тільки народним депутатам України, а й представникам вітчизняного журналістського середовища», - сказав Міністр.

Юрій Стець додав, що нині про співпрацю двох країн мало знають в нашій державі, оскільки більше уваги вітчизняні мас-медіа приділяють висвітленню співробітництва України з Європейським Союзом та Сполученими Штатами Америки.  «Я думаю, що це прогалина, яку треба заповнювати», - додав Міністр.

Під час свого виступу Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі високо оцінив ініціативу Міністерства інформаційної політики щодо поглиблення співпраці між двома країнами. Він запевнив присутніх у тому, що Японія поважає суверенітет та територіальну цілісність України, а також вітає прагнення держави провести реформи. «Японія докладатиме усіх зусиль для вирішення українських проблем», - сказав Сумі Шігекі.

У ході обговорення перспектив співпраці двох країн заступник Міністра Артем Біденко відзначив, що МІП вважає за необхідне ознайомитися з досвідом Японії у багатьох аспектах. «Зокрема, нас цікавить те, як Японія побудувала систему власної безпеки, і військової, і інформаційної», – підкреслив Артем Біденко.

Заступник Міністра звернув увагу на те, що нині у японських засобах масової інформації ведеться потужне лобіювання російської інформації, а публікацій про Україну майже немає. «Це те, що нам треба виправляти», - упевнений він.

Учасники круглого столу були одностайними у позиції щодо необхідності вивчення досвіду Японії у багатьох сферах.  Експертами було висловлено позицію про необхідність створення в Японії офіційного представництва українських ЗМІ, оскільки це дало б змогу українцям отримувати японські новини, а японцям – українські.

 

 

версія для друку