українська російська англійська
Електронні торги у Міністерстві оборони України: передова система здійснення державних закупівель
11.07.2015 | 14:52
Прес-служба Міністерства оборони

10 липня відбулися перші електронні торги Міністерства оборони України.

Система електронних торгів для потреб оборонного відомства була реалізована з використанням передових технологій проведення закупівель на базі електронних систем за сприяння однієї з найбільших у світі аудиторсько-консалтингової компанії “Ernst & Young” і провідної світової організації із боротьби з корупцією “Transparency International”, що забезпечує високий рівень прозорості проведення торгів.

За словами заступника директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України Неллі Стельмах, впроваджена система електронних торгів є успішним способом запобігання корупції у Збройних Силах України. Система електронних закупівель спочатку використовувалась як допоміжний інструмент у волонтерській діяльності, де зарекомендувала себе як ефективний засіб прозорого контролю за використанням коштів, зниження ціни на товари, а також суттєвої економії часу та людських ресурсів.

«Наша система електронних торгів працює на системі prozorro.com, яка пропонує постачальникам зареєструватись на одній із шести платформ.  Після реєстрації ми отримуємо скановану версію необхідного стандартного пакету документів від майбутніх учасників аукціону», – зазначила Неллі Стельмах.

За її словами, торги проводяться у три раунди, під час яких поставники можуть протягом двох хвилин знижувати запропоновані ними ж ціни. При цьому, жоден постачальник і навіть Міноборони, як замовник, не бачить назв компаній – лише список із запропонованими сумами.

Як підкреслила Неллі Стельмах, кожен громадянин має змогу в режимі реального часу слідкувати за проведенням електронних торгів Міністерства оборони, а також переглянути історію проведення аукціонів, документи постачальника-переможця тощо.

Міністерство оборони України – перша державна структура України, яка повністю перейшла на передовий електронний метод проведення торгів, що забезпечує найвищий рівень прозорості та громадського контролю над діяльністю оборонного відомства.

Автори цього проекту – Андрій Кучеренко, Артур Переверзєв, Павло Кирієнко, Тетяна Доманова, Неллі Стельмах та інші – переконані, що електронні торги – це один із найважливіших кроків на шляху до повного викорінення корупції на всіх рівнях функціонування Збройних Сил України.

 

версія для друку