українська російська англійська
Заява МЗС України щодо проведення суду над Надією Савченко
14.07.2015 | 19:28
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний протест у зв’язку із рішенням Генеральної прокуратури Російської Федерації направити справу Надії Савченко для розгляду по суті в Донецький міський суд Ростовської області.

Очевидно, що усі без винятку сфабриковані звинувачення щодо неї будуть спростовані захистом у ході судового засідання. Однак Росія за всяку ціну прагне приховати політичну розправу над народним депутатом України, членом делегації України в Парламентській Асамблеї Ради Європи від уваги міжнародної громадськості та правозахисних організацій.

Цим рішенням Росія вкотре продемонструвала свою віддаленість від загальновизнаних принципів демократії, законності, верховенства права та відкритості.

Ми також глибоко обурені фактом затвердження Генпрокуратурою РФ додаткових абсурдних звинувачень, висунутих нещодавно Слідчим комітетом РФ про начебто вбивство українкою громадян РФ І.Корнелюка та А.Волошина (раніше Н.Савченко звинувачували лише у пособництві у вбивстві цих осіб). При цьому російська сторона наполегливо зазначає, що ці особи «були кореспондентами ВГТРК», але у обвинувальному висновку згадка про їхню загибель під час виконання службових повноважень (зокрема, журналістських) відсутня.

Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони негайно звільнити Надію Савченко та забезпечити повне виконання своїх зобов’язань за міжнародним правом та Мінськими домовленостями.

 

версія для друку