українська російська англійська
Україна виконує зобов'язання в сфері культури за Угодою про асоціацію з Євросоюзом
14.07.2015 | 20:08
Прес-служба Міністерства культури

Заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко взяв участь у першому засіданні Комітету асоціації Україна – ЄС та у кластерній зустрічі, яка відбулася у Генеральному директораті культури і освіти Єврокомісії.

У Брюсселі Андрій Вітренко представив звіт про виконання Міністерством культури завдань, передбачених Планом заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Зокрема, відповідно до ст.451 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС одним з пріоритетних завдань Міністерства культури Україні є опрацювання питання участі України у програмі ЄС «Креативна Європа».

Станом на сьогодні тривають консультації з Європейською Комісією щодо узгодження проекту тексту Угоди між Україною та Європейською Комісією щодо участі України у програмі ЄС «Креативна Європа» та практичного втілення програми. Очікується, що підписання документу буде підготовлене орієнтовно у вересні-жовтні цього року.

В рамках виконання ст. 437 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Міністерством культури України розроблено проект концепції Українського Інституту Тараса Шевченка, завданнями якого буде поширення інформації про культуру України у світі, забезпечення присутності української культури у світовому культурно-інформаційному просторі та сприяння просуванню національного культурного продукту на світовий ринок. По завершенні громадського обговорення в червні поточного року відбулося публічне представлення концепції за участі представників закордонних культурних центрів, очікується створення робочої групи зі втілення концепції із залученням представників державних установ та громадськості. До кінця 2015 року планується ухвалення відповідного урядового акту щодо заснування Українського Інституту Тараса Шевченка.

Відповідно до ст. 437-444 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Мінкультури працює над створенням при Міністерстві Ради реформ з метою залучення міжнародного досвіду розбудови культурної політики. До участі у ній запрошено експертів сфери культури з Франції, Польші, Грузії та Литви.

Триває робота з розроблення Довгострокової стратегії розвитку української культури. Зокрема, проект Стратегії пройшов громадське обговорення та доопрацювання з врахуванням найкращих пропозицій та конструктивних зауважень до нього. Він також одержав схвальні відгуки Бюро моніторингу та інституційного розвитку програми Європейського Союзу – Східного Партнерства.

В подальшому передбачається розроблення проекту нормативно-правового акта щодо затвердження Довгострокової стратегії розвитку української культури.

 

 

версія для друку