українська російська англійська
Міністерство фінансів пропонує зниження ставки ренти на приватне газовидобування в Україні
16.07.2015 | 17:02
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

До Верховної Ради вже подано законопроект, яким пропонується зниження ставки ренти на приватне газовидобування в Україні. Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомила заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва.

«Останні три місяці ми плідно працювали в робочій групі, яка була створена за дорученням Прем’єр-міністра, і до якої входили представники різних профільних міністерств, приватного бізнесу. Ми намагалися знайти правильну формулу, яка має бути модель оподаткування, щоб збільшити видобуток газу і зміцнити нашу енергетичну безпеку країни», - зазначила вона і додала, що у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект 2352-а, яким пропонується зниження ставки ренти на приватне газовидобування в Україні.

«Зокрема пропонується, що з 1 жовтня 2015 року майже вдвічі будуть знижені ставки ренти. Вони складатимуть 29 % та 14% в залежності від глибини видобутку газу. І всі проекти, які на сьогодні є і будуть працювати до кінця цього року, тобто до 31 грудня 2015 року, з 1 жовтня застосовуватимуть саме такі ставки. Для нових інвестиційних проектів, які почнуть працювати після 1 січня 2016 року, ми пропонуємо нову  модель оподаткування. Ставки ренти будуть складати 20% і 10%. Окрім того ми запроваджуємо додаткову надбавку до податку на прибуток», - повідомила Олена Макеєва.

За її словами, метою Міністерства фінансів є збільшення надходжень до державного  бюджету з одночасним забезпеченням енергетичної безпеки нашої країни.

Вона підкреслила, що Україна багата на природні ресурси, але наразі їх використання обмежене. І на сьогодні держава імпортує половину з  усього обсягу газу, який потребляє на рік.

«А збільшення власного видобутку газу зможе знизити обсяг імпорт  на 6-8 млрд. кубометрів протягом наступних 5 років. Ми розраховуємо, що після запровадження нового режиму оподаткування  з 1 січня 2016 року Україна отримає нових інвесторів, які вкладатимуть  гроші в нові інвестиційні проекти і це дозволить  нам збільшувати видобуток газу», - підкреслила і додала, що діюча на сьогодні система оподаткування  не спонукає компанії інвестувати у нові проекти, а навпаки відбувається  скорочення видобутку газу і відповідно зниження надходжень до бюджету. 

Заступник голови правління НАК «Нафтогаз» Сергій Коновець зазначив, що це важке рішення, але правильне.

«Ми зробили ще один крок до енергетичної незалежності нашої держави. З боку нашої компанії ми вітаємо цей крок і закликаємо інвесторів приходити і вкладати гроші у видобуток газу в Україні», - підкреслив він.

 

версія для друку