українська російська англійська
Україна та Казахстан є важливими партнерами у сфері енергетики: підсумки засідання Міждержавної українсько-казахстанської комісії з економічного співробітництва
16.07.2015 | 18:32
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

16 липня 2015 року Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин взяв участь у спільному засіданні Міждержавної українсько-казахстанської комісії з економічного співробітництва.

"Казахстан розглядає Україну як важливого партнера", - зазначив Перший заступник Прем’єр-міністра Республіки Казахстан Бакитжан Сагінтаєв.

Володимир Демчишин відзначив високу зацікавленість України у співпраці з Республікою Казахстан щодо придбання енергоресурсів.

Міністр нагадав про потребу України у значних обсягах зовнішніх закупівель енергоресурсів, зокрема антрацитового вугілля.

"Ми готові закуповувати 200-300 тонн вугілля щомісяця. Це дозволить збільшити оборот між нашими країнами", - відзначив В. Демчишин, звертаючись до делегації Республіки Казахстан.

Міністр наголосив на зацікавленості щодо закупівель Україною казахстанської нафти, зважаючи на потреби обсягом понад 5-6 млн. тонн щороку.

Він також нагадав про можливості транзиту енергопотоків територією України.

"Нафтопровід "Дружба" і нафтопровід "Одеса-Броди" дають можливість транспортувати нафту не тільки всередині України, але і в Білорусь і Європейський Союз", - сказав В. Демчишин.

Співпраця в газовій сфері є найбільш складною, - відмічає очільник Міненерговугілля. Для забезпечення власних потреб Україна щороку закуповує 20 млрд. кубів газу, іще 80 млрд. може транспортувати до ЄС, - нагадав Міністр.

"Ми однозначно готові закуповувати газ в Казахстані, - заявив Володимир Демчишин, але зауважив, що питання є політично складним. Для цього закликав казахстанських та європейських колег спільними зусиллями переконати Російську Федерацію надати ліміти на транспортування палива російською територією.

Особливо важливою Міністр назвав співпрацю в ядерній енергетиці, а саме в питаннях закупівлі уранового концентрату для українських атомних станцій.

"Близько 63 відсотків електроенергії, виробленої в Україні, виробляється на атомних станціях», - нагадав В. Демчишин, називаючи сегмент "важливим, цікавим та економічно обґрунтованим".

Оскільки ядерна енергія є екологічно чистою, відносно дешевою, то "Україна буде активно розвивати ядерну енергетику, крім того ми будемо добудовувати 2 енергоблоки на Хмельницькій атомній станції", - запевнив Міністр.

Обидві сторони зустрічі назвали вкрай важливою співпрацю у сфері машинобудування.

"Ресурс можливостей з виробництва обладнання в Україні є. На сьогодні ми дуже активно модернізуємо газотранспортну систему", - зазначив В. Демчишин.

"Економічно більш доцільно збільшити обсяги замовлення і тим самим зменшити собівартість і для себе, і для вас зробити більш вигідну економічну пропозицію", - вважає Міністр.

Обидві сторони згадали про потужності великих машинобудівних заводів, зокрема харківського "Турбоатому", Миколаївського "Зоря - Машпроект" та інших.

Наприкінці зустрічі було підписано спільний протокол, в якому сторони виклали ключові пункти досягнутих на зустрічі домовленостей.

версія для друку