українська російська англійська
На Буковині відкрили один із найбільш сучасних центрів зайнятості України
17.07.2015 | 11:54
Прес-служба Державної служби зайнятості

16 липня 2015 року за участю Голови Державної служби зайнятості України Ярослава Кашуби, першого заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації Володимира Куліша, Генерального консула Румунії в Чернівцях Елеонори Молдован, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Герцаївського району було урочисто відкрито Герцаївський районний центр зайнятості Чернівецької області.

Герцаївський центр зайнятості – один із найсучасніших центрів зайнятості України – до цього часу був змушений орендувати приміщення. Будівництво нового приміщення центру зайнятості розпочалося у 2011 році на виконання Програми створення робочими органами виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття умов прийому та обслуговування громадян та роботодавців на 2004-2014 роки.

Завдяки таким інноваційним об’єктам служба зайнятості набуває європейського обличчя. «Сьогодні державна служба зайнятості стоїть на шляху значних перетворень. Змінюється не лише її структурна складова, а й підходи до обслуговування шукачів роботи, безробітних і роботодавців, до надання консультаційних та профінформаційних послуг, співпраці із соціальними партнерами»,– сказав Ярослав Кашуба.

Центр укомплектований усіма необхідними засобами як для роботи фахівців, так і для якісного та оперативного надання послуг. Зокрема, просторі зали для безробітних та роботодавців дозволяють залучити більшу кількість клієнтів та розширюють можливості центру. Комп’ютерний клас обладнано сучасною технікою із підключенням до швидкісного Інтернету. У цьому класі передбачено можливість пройти курси комп’ютерної грамотності для людей, які за своїми кваліфікаційним рівнем потребують підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, а молодь може пройти тут профдіагностику, щоб підібрати професії відповідно до своїх здібностей.

Окрім того, в центрі, відповідно до чинного законодавства, створено умови щодо обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями, зокрема, встановлено пандус, інформація на вивісках подана рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, відповідно облаштована вбиральня, створено спеціальний куточок.

Під час спілкування із журналістами Ярослав Кашуба зазначив, що відкриття комфортабельного та просторого приміщення стане дієвим комунікативним майданчиком між людьми, які шукають роботу, та роботодавцями. «Реформуючи державну службу зайнятості у Національне агентство зайнятості, намагатимемося перейняти досвід європейських країн, які не тільки займаються працевлаштуванням, але і навчанням, перенавчанням, підвищенням кваліфікації»,– підкреслив Ярослав Кашуба.

«Ми живемо в глобальному світі, де все швидко змінюється, і ті професії, які були актуальні на ринку праці, втратили свою актуальність, а Служба зайнятості має навчити або перенавчити фахівця для забезпечення його конкурентоспроможності на ринку праці, – зазначив Я.Кашуба. – Людина, яка бажає професійно зростати, має постійно вчитися та відповідати вимогам часу і ринку праці».

Голова Державної служби зайнятості зауважив, що сьогодні служба зайнятості в більшості людей асоціюється з виплатою допомоги по безробіттю, але «реформуючи систему, ми змінюємо її функціональне призначення, а це створення науково-ділових центрів, де навчатимуть ведення підприємницької діяльності, стартапів – видача одноразової допомоги на започаткування власної справи та піврічний супровід підприємців-початківців».

За словами Я.Кашуби, в планах служби зайнятості також побудувати систему прогнозованого ринку праці, що дасть можливість абітурієнтам визначитися з вибором професії, яка є актуальною, та надалі бути конкурентоспроможними на ринку праці України.

«Відкриття такого центру зайнятості на Буковині дозволить якісніше здійснювати обслуговування клієнтів, розширити їх коло, залучити більшу кількість безробітних до активних програм пошуку роботи, а роботодавцям надавати якісні консультаційні послуги з ведення бізнесу, роз’яснення чинного законодавства, добору кадрів», – наголосив Голова Державної служби зайнятості.

 

 

версія для друку