українська російська англійська
З початку року ДФС вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на 600 млн. гривень
17.07.2015 | 19:05
Прес-служба Державної фіскальної служби

Державною фіскальною службою України з початку року з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на 600 млн. грн., з вигодонабувачів конвертаційних центрів до бюджету стягнуто більше 300 млн. грн. Ще понад 400 млн. грн. бюджет отримав від податкового компромісу, дія якого закінчилася у квітні поточного року, та 410 млн. грн. – від відшкодування збитків по закінчених кримінальних провадженнях. Про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров під час наради Президента Петра Порошенка з представниками силових відомств, яка відбулася сьогодні, 17 липня, у м. Кривий Ріг.

За його словами, протягом поточного року у провадженні слідчих підрозділів фінансових розслідувань ДФС перебувало 6 тис. кримінальних проваджень. Безпосередньо цього року розпочато більше 4 тис. кримінальних проваджень. Закінчено досудове слідство у близько 2 тис. кримінальних проваджень, з яких понад  600 –  спрямовано до суду.

У зв’язку з досягненням податкового компромісу було закрито більше 400 кримінальних проваджень, до бюджету сплачено 396 млн. грн. Зупинено діяльність більше 34 «конвертаційних центрів».

Особлива увага працівників податкової міліції приділяється боротьбі з махінаціями з податком на додану вартість.

«Розпочато 142 досудових розслідування за фактами незаконних заявок  на відшкодування ПДВ. Податок на додану вартість настільки важливий в нашій країні, наскільки ж його намагаються використовувати злочинці. Кожного місяця більше 10, а може, навіть, 15 млрд. грн. (сума перевіряється) злочинці намагаються покласти собі в кишеню, а це – половина щомісячного бюджету держави», – наголосив Голова ДФС Роман Насіров.  

Крім того, для упередження корупційних проявів у ДФС ініційовано і проведено понад 2 тис. службових розслідувань і перевірок. За їх результатами до дисциплінарної відповідальності притягнуто близько 400 посадових осіб, з яких вже звільнено половину.

За фактами вчинення посадовими особами ДФС злочинів у сфері службової діяльності з початку року правоохоронними органами розпочато 350 кримінальних проваджень. За словами очільника ДФС, наразі триває робота з Службою безпеки України та Генеральною прокуратурою, щоб ці справи були доведені до логічного завершення і порушники потрапили до в’язниці, що, у свою чергу,  стане наукою для інших.

«Лише за останній місяць ми провели декілька великих нарад з силовими структурами. І сьогодні спостерігається дуже плідна робота Державної фіскальної служби, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури, Державної прикордонної служби та Міністерства внутрішніх справ. Разом ми маємо достатньо сили волі, щоб боротися з порушниками законів», – підкреслив Роман Насіров.

 

 

версія для друку