українська російська англійська
Павло Клімкін обговорив з Діючим головою ОБСЄ Івіцею Дачічем подальші кроки Головування ОБСЄ, спрямовані на врегулювання кризи в та навколо України
18.07.2015 | 09:26
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

Міністр Павло Клімкін зустрівся з Діючим головою ОБСЄ, Першим Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ Сербії Івіцею Дачічем у рамках його першого візиту до України у якості Діючого голови ОБСЄ.

Головним завданням для теперішнього і майбутнього головувань Організації має залишатися відновлення дотримання РФ фундаментальних принципів Гельсінського заключного Акту, 40-у річницю якого спільнота ОБСЄ нещодавно відзначила. Українська сторона висловила сподівання, що це питання буде відображене в рішеннях Ради міністрів ОБСЄ у Бєлграді 3-4 грудня 2015 року.

Глава українського зовнішньополітичного відомства наголосив, що Україна неухильно виконує Мінські домовленості та очікує, що Сербське головування займатиме рішучу позицію щодо триваючих порушень Мінських домовленостей з боку Росії та підтримуваних нею незаконних збройних формувань.

Павло Клімкін закликав Сербську сторону порушити перед РФ питання щодо забезпечення моніторингу з боку ОБСЄ на неконтрольованій ділянці українсько-російського державного кордону.

Міністр звернувся до Головування ОБСЄ всіляко сприяти зусиллям України для якнайшвидшого визволення українських громадян, незаконно утримуваних в Російській Федерації.

 

версія для друку