українська російська англійська
Держсанепідслужба України долучається до програм запобігання транскордонного поширення інфекцій
20.07.2015 | 14:47
Прес-служба Державної санітарно-епідеміологічної служби

Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми  SHIPSAN ACT Information System та мережі PAGnet. Таких домовленостей досягли фахівці служби під час щорічної зустрічі глобальної мережі портів, аеропортів і наземних пунктів перетину кордону PAGNet. Зокрема, на міжнародному рівні було визначено стратегії для розширення співробітництва у галузі громадського здоров’я. Головним інструментом співпраці стане оперативний обмін інформацією та знаннями щодо попередження, виявлення та управління ризиками у сфері охорони здоров'я і подій в портах.

«Україна має потребу розвивати таку співпрацю. Ми це гостро відчули під час нещодавнього випадку реальної загрози завезення в країну захворювання, яке не виключало симптоми хвороби, викликаної вірусом Ебола (БВВЕ) на судні, що прямувало з Гвінеї в порт Дніпро-Бузький», - зазначив Микола Голубятников, начальник Головного управління Держсанепідслужби на водному транспорті.

Крім того, у 2014 році на судах, що прибували до портів України під іноземними прапорами, виявлено вісім хворих на малярію моряків. За останні  три роки (2012-2014) на території України зафіксовано 194 випадки малярії, яка була завезена моряками. Із них вісім випадків завершилися летально.

Участь України у згаданих програмах дозволить службам та структурам у міжнародних морських пунктах пропуску бути готовими попереджувати можливі загрози та надавати у таких випадках оперативну та фахову допомогу. Адже у міжнародних пунктах пропуску загрозу транскордонного поширення інфекційних захворювань може нести кожен морський транспортний засіб, член екіпажу, пасажир або вантаж. Нині Україна має суднохідні зв’язки з 189 країнами світу.

Довідково

PAGnet - це спільнота в мережі Інтернет, що об'єднує офіційних осіб у сфері охорони здоров'я, що відповідають за охорону здоров'я в пунктах перетину кордону, і їх ключових партнерів для координації діяльності у сфері громадського здоров'я в портах, аеропортах і наземних пунктах перетину кордону. Зокрема, підготовка реагувати на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров'я, які впливають на міжнародні поїздки і транспорт.

Проект SHIPSAN ЄС ACT спільна програма дій ЄС із запобігання транскордонного поширення інфекційних захворювань, поліпшення безпеки здоров'я громадян. Проект зосереджений на профілактиці, виявленні, оцінці та зв'язку із наявними механізмами для координації заходів реагування на серйозні прикордонні загрози для здоров'я, викликані хімічними, біологічними і радіологічними  агентами.

 

версія для друку