українська російська англійська
Мінагрополітики: Ревізія в ДПЗКУ виявила мільйонні порушення у 2013-2014 роках
21.07.2015 | 14:24
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Позапланова ревізія ПАТ «ДПЗКУ», ініційована Мінагрополітики України, встановила мільйонні збитки, завдані корпорації в період з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2014 року. Ревізію діяльності корпорації провела Державна фінансова інспекція України.

Ревізори встановили низку порушень фінансової дисципліни, що призвели до втрат 452,6 млн. грн. або 55,2 млн дол. США. Зокрема, в 2013 році за імпортним контрактом корпорація сплатила китайській компанії «Sonders trading K/S Co., Limited» 370,9 млн. грн. Проте документи, які могли б підтвердити придбання товару без його ввезення на територію України, відсутні. Крім того, ДПЗКУ не отримала 81,7 млн. грн. валютних коштів за експортований вказаній китайській компанії товар. Без відповідних правових підстав корпорація здійснила зарахування зустрічних однорідних вимог при відсутності документального підтвердження кредиторської заборгованості за такими контрактами на загальну суму 608 млн. грн.

У серпні 2014 року державна корпорація в один день придбала та перепродала 22,2 тис. тонн ячменю 3 класу шляхом переоформлення складських квитанцій. В результаті фіктивної операції ДПЗКУ отримала дебіторську заборгованість перед ТОВ «ТІС-Зерно» в розмірі 52,6 млн. грн.

Про результати ревізії проінформовано Прем’єр-міністра України. Міністр аграрної політики та продовольства України неодноразово заявляв про чисельні порушення у ПАТ «ДПЗКУ» та готовність максимально сприяти правоохоронним органам у їх розслідуванні. «Ми направили понад 100 звернень до правоохоронних органів. Позиція незмінна — вкрадене має повернутися державі. Міністерство як ніхто в цьому зацікавлене. В рамках повноважень ми готові вжити всіх необхідних заходів, надати повну інформацію аби винні були притягнуті до відповідальності», — сказав Олексій Павленко.

 

версія для друку