українська російська англійська
Підписання угоди з Європейським інвестиційним банком - найяскравіший приклад успішної співпраці з міжнародними фінансовими організаціями
23.07.2015 | 18:24
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Таку думку висловив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питань європейської інтеграції Роман Чуприненко під час засідання колегії Мінрегіону.

За його словами, підписання фінансової угоди з ЄІБ демонструє постійну і сталу підтримку України зарубіжними партнерами та правильність дій Уряду.

«Запорукою загального успіху євроінтеграційних намірів України є виконання пунктів Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Мінрегіон визначено виконавцем 18 пунктів Плану заходів з імплементації Угоди, зокрема, за 9-ма пунктами – головним виконавцем. Виконання цих пунктів станом на липень завершено на 80% та існують усі передумови для стовідсоткового показника виконання станом на кінець року», - повідомив Роман Чуприненко.

Заступник Міністра зазначив, що на завершальному етапі імплементації знаходяться Директиви Ради ЄС, не передбачені зазначеним Планом заходів, але їх адаптація дасть можливість запроваджувати норми та стандарти ЄС у сфері енергоефективності.

«В першу чергу це стосується обговорення проекту нормативно-правового акту «Про енергоефективність в Україні», до створення якого дуже активно залучається Енергетичне Співтовариство під головуванням пана Янеза Копача», - зауважив він.

За його словами, співробітництво з міжнародними фінансовими організаціями демонструє правильність дій Уряду: «30 червня було завершено перший проект «Розвиток міської інфраструктури», і Світовий банк позитивно оцінив результати проекту, що дозволило нам перейти до реалізації наступного проекту «Розвиток міської інфраструктури - 2» на суму 350 млн. доларів США».

Також, зі Світовим банком реалізується ще один проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» на суму 382 млн. доларів США.

Окрім того, спільно з Європейським інвестиційним банком впроваджуються проект «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» на суму 200 млн. євро, який дозволить модернізувати інфраструктуру східних областей України, та тих областей, які потребують вдосконалення систем життєдіяльності у зв’язку з великою кількістю тимчасово переміщених осіб.

Роман Чуприненко підкреслив, що після проведення українсько-туркменської міжурядової комісії 27 травня цього року, туркменська сторона висловили побажання співпрацювати з такими гігантами промисловості як «Азовмаш» та «Азовзагальмаш». Ці підприємства на сьогодні ведуть переговори з туркменською стороною щодо замовлення на виготовлення близько 100 цистерн. Також, минулого тижня результатами засідання україно-казахської міжурядової комісії стали домовленості у сфері енергетики: можливе постачання вугілля та інших енергоносіїв в Україну.

Крім того, заступник Міністра повідомив, що завтра буде проведена спільна україно-білоруська комісія у місті Чернігові, на якій очікуються також позитивні результати, а до кінця року планується проведення великої україно-китайської комісії.

Довідково

Мінрегіон проводить активну міжнародну роботу у наступних сферах:

- імплементація законодавства ЄС до національного законодавства України, як ключове зобов’язання України в рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом;

- залучення міжнародної допомоги у вигляді грантових та кредитних коштів, технічної та гуманітарної допомоги, яка направляється не тільки на відбудову Донбасу та підтримку постраждалих регіонів, а й на розвиток України в цілому;

- двостороннє міжнародне співробітництво у форматі міжурядових комісій, які з українського боку очолює Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко;

- постійна робота з міжнародними фінансовими організаціями та окремими країнами з розробки, впровадження, моніторингу спільних проектів у регіонах України.

 

версія для друку