українська російська англійська
Щодо обстановки на українсько-російському кордоні та в зоні проведення АТО
27.07.2015 | 14:47
Прес-служба Державної прикордонної служби

Підрозділи Держприкордонслужби здійснюють охорону українсько-російського кордону і лінії розмежування між силами АТО та незаконними збройними формуваннями.

Протягом доби незаконні збройні формування продовжували порушувати режим припинення вогню. Двічі російські найманці вели вогонь по блокпосту «Мар’їнка», на якому несуть службу прикордонники та військовослужбовці ЗСУ. Зокрема, вони відкривали вогонь з БМП та стрілецької зброї. Українські військові здійснили вогонь у відповідь. Постраждалих серед українських захисників немає.

В межах Донецької та Луганської областей прикордонними нарядами та підрозділами ЗСУ зафіксовано політ 16 безпілотників, які ворог використовує для здійснення повітряної розвідки місць дислокації українських військових.

В контрольному пункті «Зайцеве» співробітники Держприкордонслужби затримали 3 автомобілі під керуванням громадян України, які рухалися з непідконтрольної території. Так, один з наших співвітчизників під заднім сидінням свого автомобіля «КІА» перевозив майже 270 тисяч гривень. В салоні «ВАЗа» іншого українця правоохоронці виявили 60 бланків для отримання пенсій та 60 копій пенсійних посвідчень. Ще один чоловік перевозив в автівці 2 штик-ножі часів Першої Світової війни та макет пістолета «Вальтер Р38». Наразі для з’ясування всіх обставин їх передали представникам ДФС та МВС.

Вздовж лінії розмежування продовжуються заходи щодо припинення незаконного переміщення товарів та вантажів. Всього за добу прикордонними нарядами та зведеними мобільними групами затримано 4 транспортні засоби, які перевозили 6 тонн вантажів. Автівки були завантажені продуктами харчування та аксесуарами до мобільних телефонів. Належних документів на вантаж не було, крім того, транспортні засоби рухалися в об’їзд контрольних пунктів на тимчасово непідконтрольну територію. Наразі їх передали представникам фіскальної служби для прийняття правового рішення.

версія для друку