українська російська англійська
Валерій Вощевський: Система використання надр в Україні повинна запрацювати по-новому
28.07.2015 | 15:57
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський доручив Державній службі геології та надр провести комплексний аудит ресурсного потенціалу надр та потужностей видобутку корисних копалин в Україні. Наступним кроком стане – залучення інвестицій для розвитку галузі.

У контексті цього доручення Держгеонадра має підготувати вичерпну інформацію щодо кількості свердловин та їх власників по кожному регіону України.

«Прикро констатувати, але на сьогодні у Держгеонадра не можуть чітко сказати, скільки в Україні свердловин. Тому в найближчі тижні фахівці відомства повинні провести інвентаризацію всіх надр, щоб ми розуміли, де і що працює, і кому – належить», – зазначив Валерій Вощевський.

Віце-прем’єр-міністр України наголосив на необхідності перевести всі договори про спільну діяльність з видобутку корисних копалин в Україні на угоди про розподіл продукції.

Також Валерій Вощевський звернув увагу на важливість вдосконалення процедури видачі дозволів на використання надр.

«Ми повинні зламати і відправити у небуття стару систему видачі дозволів на використання надр за домовленостями. Претенденти повинні мати достатню технічну та фінансову базу. Має бути чесна конкуренція та прозорий конкурс»,  – підкреслив урядовець.

За його словами, наступним глобальним завданням є залучення в Україну великого капіталу та серйозних компаній, що володіють необхідними ресурсами для видобутку корисних копалин, здійснення георозвідки та знаходження нових родовищ.

Нагадаємо, за ініціативи Віце-прем’єр-міністра України Валерія Вощевського участь у реформуванні Державної служби геології та надр України візьмуть фахівці Інституту геологічних наук та інших профільних наукових геологічних організацій Національної академії наук України.

 

версія для друку