українська російська англійська
Достойна заробітна плата і можливість професійного росту - такими повинні бути основні стимули роботи на державній службі, - Ганна Онищенко
28.07.2015 | 18:46
Прес-служба Міністра Кабінету Міністрів

Сьогодні, 28 липня, Міністр Кабінету Міністрів України взяла участь у круглому столі на тему: «Реформування державної служби: достойні зарплати vs корупція», організованому Київською обласною державною адміністрацією, за участю Льва Парцхаладзе, Дмитра Шимківа, українських, литовських і грузинських експертів.

Під час свого виступу, Ганна Онищенко зазначила: «Реформа, яку ми повинні провести, дасть відповідь на запитання: чому людина хоче залишитись на посаді у державному секторі? І відповіддю на нього має стати стимул у отриманні достойної заробітної плати і можливість у повній мірі використовувати свій професійний потенціал».

Але Міністр наголосила, що збільшення заробітної плати державним службовцям не дасть позитивного результату без перезавантаження усієї системи державного управління, у тому числі судової та правоохоронної систем. «Декілька років тому була спроба підняти заробітні плати працівникам судів. Але це не допомогло знизити рівень корупції і підвищити авторитет суддів у громадян, адже поряд із матеріальним заохоченням повинні бути моральні стимули та високий рівень відповідальності за виконувану роботу».

Ганна Онищенко нагадала, що ще в квітні ц.р. Уряд зробив перший крок у реформуванні державної служби і вніс до Верховної Ради відповідний проект Закону. Даний проект передбачає запровадження абсолютно нової філософії державної служби, в тому числі у сфері запобігання та боротьби з корупцією, а також встановлення адекватної заробітної плати.

За період квітень – липень ц.р. до законопроекту було внесено понад 1200 поправок, більшість з яких носить технічний характер. «Залишилось декілька політичних питань в Законі, які ми з колегами з Верховної Ради, сподіваюсь, опрацюємо вже найближчим часом», - зазначила Міністр.

Крім того, паралельно з розробкою законопроекту «Про державну службу», Секретаріат Кабміну спільно з Міністерством юстиції розробив Стратегією реформування системи державного управління, яка вже опрацьована і схвально оцінена експертами Програми СІГМА. «Цей документ, перш за все, потрібен народові України. Крім того, він є неодмінною умовою отримання додаткового фінансування від наших європейських партнерів», - відмітила Ганна Онищенко.

 

версія для друку