українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Необхідно проводити переговори з європейськими партнерами щодо збільшення квот для української продукції в рамках ЗВТ
29.07.2015 | 14:32
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Угода про зону вільної торгівлі з ЄС набуває чинності з 1 січня 2016 року. Необхідно проводити переговори з європейськими партнерами щодо збільшення квот для української продукції в рамках ЗВТ, – наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 29 липня.

«Але квоти треба заповнювати якісною і конкурентною продукцією», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що перед Міністром аграрної політики та продовольства України Олексієм Павленком стоїть складне завдання: «З одного боку, нам необхідно забезпечити експорт, тому що експорт – це надходження валютної виручки в країну, це можливість підприємствам посіяти, розвиток аграрного сектору. З іншого боку, - для Уряду ключовим завданням є продовольча безпека країни. Тобто - мінімальні запаси, які дадуть нам можливість спокійно прогодувати країну».

«Експортувати пшеницю добре, але набагато краще експортувати додану вартість продуктів переробки, що дає можливість країні набагато більше заробити», - підкреслив Глава Уряду.

Для цього, зазначив Арсеній Яценюк, «треба проводити серйозні перемовини з аграріями».

Він також нагадав, що під час понеділкового засідання колегії Міністерства фінансів «чітко постало питання щодо експортної підтримки з боку Укрексімбанку: «Ресурси Укрексімбанку повинні направлятися на кредитування аграрного сектору з тією метою, щоб ми експортували не зерно, а продукти переробки. Це будівництво мережі, інфраструктури, заводів, які дадуть можливість, з одного боку, створити робочі місця в країні, з іншого - більше заробити».

Глава Уряду наголосив на необхідності провести зустріч з експортерами, які хочуть отримати відповідну підтримку з боку Укрексімбанку, «щоб розбудовувати мережу переробки сільськогосподарської продукції в країні»: «Це дасть можливість і змінити якість і ціни всередині країни, і йти в тому числі на ринки Європейського Союзу».

Стосовно питання продовольчої безпеки, Арсеній Яценюк звернувся до профільного Міністра відзвітувати на засіданні Уряду, «які обсяги зерна у нас є перехідними залишками і з чим ми вийдемо до наступного врожаю».

 

 

версія для друку