українська російська англійська
Щодо узгодження оптимальних режимів роботи водогосподарських систем басейну р. Рось на посушливий період 2015 року
29.07.2015 | 16:55
Прес-служба Державного агентства водних ресурсів

28 липня 2015 року у м. Біла Церква відбулось позачергове засідання Міжвідомчої комісіїпо узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р. Рось.

На позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії розглянуті питання щодо незадовільного екологічного стану, який склався у басейні річки Рось та її притоках, а саме: замулення, засмічення та забруднення русел, низька водність, зарегульованість, безгосподарні водні об’єкти.

У засіданні взяли участьначальник БУВР Росі П.Бабій, заступник начальника БУВР Росі Н.Немідько, заступник начальника Черкаського облводресурсів С.Журавель, заступник начальника Житомирського облводресурсів О.Микитин, заступник начальника Бердичівського міжрайонного управління водного господарства Р.Зінкевич, депутати Білоцерківської міської ради В.Ямковий та Л.Дригало, сільський голова с.Шамраївка Сквирського району В.Левіцька, міський голова м.Богуслав В.Дяченко, міський голова м.Корсунь-Шевченківський, голова Корсунь-Шевченківської районної громадської екологічної організації Всеукраїнської екологічної ліги О.Майдаченко, директор КП «Миронівкаводоканал» В.Цидик, директор КП БМР «Богуславводоконал» С.Хоменко, директор Черкаської філії ЗЕА «Новосвіт» І.Мікрюков, начальник відділу охорони земель, біоресурсів, заповідної справи та екологічної експертизи Вінницької облдержадміністрації Ю.Чижик, начальник відділу охорони навколишнього природного середовища Білоцерківської міської ради Т.Гапонова, начальник територіального відділу №8 Київрибоохорони С.Сербін, головний інженер ТОВ «Енергія-1» Ю.Голобородько та інші.

Враховуючи складну гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні р. Рось, яка пов’язана з низькою водністю річок і зменшенням регулювальних резервів у водосховищах, для покращення якості води на питних водозаборах міст басейну, комісія, з урахуванням пропозицій учасників водогосподарського комплексу, узгодила оптимальні режими роботи водосховищ та водогосподарських систем басейну р. Рось на посушливий період 2015 року (липень-вересень).

У разі зміни гідрометеорологічної обстановки доручено робочій групі здійснювати оперативне коригування режиму роботи водосховищ.

З метою підтримання належної якості води на водозаборах питного водопостачання та недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з погіршенням якості води, комісією вирішено:

жорстко дотримуватись витрат на водних об’єктах басейну Росі не менші за розрахункові санітарні витрати води;

проводити відповідну роботу з водокористувачами по забезпеченню регулювання стоку.

Також комісією рекомендовано структурним підрозділам обласних санітарно-епідеміологічних служб забезпечити контроль за якісним станом води в районах питних водозаборів та станом екологічно небезпечних об’єктів.

Разом з тим, учасники засідання звернули увагу всіх присутніх на необхідність дотримання природоохоронного законодавства учасниками водогосподарського комплексу та вирішення проблемних питань, які забезпечать покращення екологічного стану вод у басейні р. Рось.

версія для друку