українська російська англійська
Уряд затвердив фінансовий план державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль"
30.07.2015 | 10:33
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський, коментуючи прийняте рішення, зазначив, що інвестиції підприємства будуть спрямовані, насамперед, на посилення заходів з підтримки рівня безпеки та оновлення системи забезпечення паливом.

Фінплан аеропорту також передбачає відкриття нових напрямків польотів, розвиток інфраструктури для обслуговування трансферних пасажирів, що вкрай необхідне для підтримки життєдіяльності аеропорту. Підприємство у 2014 році втратило пасажиропотік, але вже у поточному році демонструє його незначне збільшення.

Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що під час розгляду проекту фінплану Уряд розглянув проблему недобудованого паркінгу на території аеропорту часів Євро-2012. Цей довгобуд розташований навпроти найпотужнішого в Україні пасажирського терміналу «D».

«Держава стала заручником цього недобудованого паркінгу. Ще в 2010 році було залучено кошти для повного завершення будівництва цього об’єкту. Компанія, що здійснювала будівництво отримала майже 100% авансування робіт, однак роботи не завершила, і ми тепер повинні через суди вирішувати цю проблему. Як мені повідомили, вартість будівництва одного квадратного метра цього об’єкта прирівнюється до ціни квадратного метра елітного житла. І я наполягаю на тому, щоб правоохоронні органи дали оцінку таким рішенням та діям», - наголосив Валерій Вощевський.

За його словами, наразі потрібно провести оцінку стану об’єкту, капіталовкладень у його будівництво та визначити реальну вартість завершення робіт.

«Після цього потрібно провести конкурс і віддати паркінг в концесію. Впевнений, що знайдуться бажаючі. Паркінг розраховано на 2 тисячі місць. Порахувавши пасажиропотік, можна стверджувати, що цей проект буде прибутковий для всіх сторін, і особливо для держави», - зазначив урядовець.

Як проінформував Валерій Вощевський, Уряд також прийняв рішення передати автомобілі служби Sky Taxi новій Патрульній поліції України.

Довідково

За результатами 2014 року аеропорт «Бориспіль» обслугував 63% авіаційного пасажиропотоку України (6,9 млн. пасажирів з 10,9 млн. пасажирів). На сьогодні аеропорт співпрацює з понад 50 авіакомпаніями по 100 маршрутам.

 

версія для друку