українська російська англійська
Заява МЗС України щодо політичного тиску на представників кримськотатарського народу - делегатів ІІ Всесвітнього конгресу кримських татар
30.07.2015 | 11:00
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест проти створення штучних перешкод для участі представників кримськотатарського народу в ІІ Всесвітньому конгресі кримських татар, який відбудеться 1-2 серпня 2015 р. в м. Анкара (Турецька Республіка).

Російська влада чинить політичний тиск на делегатів конгресу, які проживають в Автономній Республіці Крим, створюючи атмосферу безправ’я і репресій та намагаючись перешкодити їхньому виїзду за межі кримського півострова для участі у заході.

Вважаємо такі дії окупаційних властей свідомим порушенням прав людини, міжнародних норм та нехтуванням загальнолюдськими цінностями.

МЗС України звертає увагу на те, що відсутність представників кримськотатарських активістів з АР Крим на конгресі буде ще одним підтвердженням протиправних дій російської сторони, здійснення терору проти незгідних.

Засуджуємо спроби російської влади обмежити свободу слова та пересування активістів кримськотатарського руху.

Вимагаємо неухильного дотримання прав людини на окупованому кримському півострові, зокрема, усунення перешкод для участі усіх представників від АР Крим у ІІ Всесвітньому конгресі кримських татар.

 

версія для друку