українська російська англійська
Земельні платежі: бюджети Запорізької області отримали понад 285 млн. грн.
30.07.2015 | 12:36
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

За даними Управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області за перше півріччя 2015 року до бюджетів різних рівнів регіону надійшло понад 285 млн. грн. плати за землю. Це на 55 млн. грн. або на 24% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

«Одна з ключових статей поповнення бюджетів – плата за оренду землі. Сьогодні землевпорядники області працюють над тим, щоб привести розміри орендної плати у діючих договорах до вимог чинного законодавства. На обсяги земельних платежів безпосередньо впливає і коректна нормативна грошова оцінка землі. Надходження також збільшуються завдяки проведенню відкритих, конкурентних земельних аукціонів», - зазначає в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Олександр Бондар.

У першому півріччі 2015 року землевпорядники Запорізької області уклали з юридичними та фізичними особами 70 договорів про передачу в оренду земель сільгосппризначення державної власності та договорів сервітуту. За цей же період підписано 18 додаткових угод про продовження дії договорів оренди та 34 додаткових угоди про підвищення орендної ставки до трьохвідсоткового рівня від нормативної грошової оцінки земель.

Збільшенню надходжень до бюджету сприяло і проведення відкритих, конкурентних торгів. З початку року у Запорізькій області на земельних аукціонах продали права оренди на 6 земельних ділянок сільгосппризначення державної власності загальною площею 182,1354 гектара.

 

версія для друку