українська російська англійська
Громадська рада при Міненерговугілля висловила підтримку щодо реформ у сфері енергетики
31.07.2015 | 09:24
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

30 липня Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин взяв участь у засіданні Громадської ради при Міненерговугілля.

У виступі Міністр розповів про ситуацію в паливно-енергетичному комплексі, заходи з підготовки до опалювального сезону, а також міжнародну співпрацю з питань забезпечення енергетичними ресурсами для проходження опалювального сезону та зміцнення енергетичної безпеки. Міністр також поінформував про виконання рішень колегії Міненерговугілля, що відбулась 7 липня цього року. Зокрема, повідомив, що оновлену версію Енергетичної стратегії України подано на розгляд Уряду.

Окремо Володимир Демчишин зупинився на питанні модернізації ТЕС та співпраці з японськими фахівцями.

Крім того, Міністр прозвітував Громадській раді про вирішення питань закупівлі вугілля для нового опалювального сезону. Він зазначив, що наразі проводяться необхідні переговори. Він також наголосив на важливості подолання монополій на енергетичному ринку. Щодо приватизації, зокрема ПАТ «Центренерго», Міністр зазначив: «Ми не проти приватизації, але вона повинна бути ефективною», - та додав, що нові власники повинні взяти чіткі інвестиційні зобов’язання.

У ході засідання виступили голови комісій Громадської ради та надали висновки та пропозиції. Зокрема, заступник голови Громадської ради - голова комісії з питань вугільно-торф’яного комплексу Татаринов А.А. зазначив, що консервація шахт буде здійснюватися в Україні вперше, а також наголосив на важливості фінансування таких заходів, оскільки інакше будуть вимиватися значно більші  кошти з бюджету на підтримку збиткових підприємств. Також застеріг від помилок, допущених попередніми урядами під час приватизації, зокрема запропонував при здійсненні приватизації енергетичних підприємств врахувати необхідність збуту вугілля з українських шахт, передбачивши серед умов приватизації та інвестиційних зобов’язань підтримку вугільних підприємств.

З питань атомної енергетики виступив голова комісії з  питань ядерно-промислового комплексу Коровкін В.О. Він надав пропозиції щодо збільшення виробництва електроенергії атомними енергоблоками, підвищення потужності енергоблоків, а також впровадження досвіду європейських країн щодо скорочення терміну ремонтних компаній. Також висловив стурбованість подальшим розвитком атомної енергетики, зокрема зазначив про необхідність вибору майданчиків для будівництва АЕС у майбутньому та вирішення питання доцільності будівництва заводу з виробництва ядерного палива.

Голова комісії з питань електроенергетичного комплексу Улітіч Ю.І. зупинив увагу на важливості розвитку відновлювальної енергетики, а також акцентував важливість виваженого підходу до приватизації енергетичних об’єктів та збереженні державної частки в енергетичних активах.

Голова комісії з питань нафтогазового комплексу Ніколаєнко В.М. у своєму виступі звернув увагу на роботу нафтопереробного комплексу та формування балансу нафти та газу, а голова комісії з питань енергоефективності, промислової та екологічної безпеки Варламов Г.Б надав пропозиції щодо впровадження заходів з енергоефективності та підготовки кадрів для енергетики.

Секретар Громадської ради Яцкевич С.В. наголосив на проблемі ефективності використання палива, заміщення газу та можливостях щодо використання дешевого бурого вугілля, зокрема розробки Олександрійського басейну.

За підсумками засідання Міністр запросив членів Громадської ради, як  досвідчених фахівців, до участі в засіданнях робочих груп та нарадах за відповідними напрямками.

Доопрацьовані пропозиції Громадської ради буде надано Міністру для розгляду.

Загальним підсумком зустрічі стала позиція Громадської ради щодо всебічної підтримки діяльності Міністра та кроків Міністерства, а також готовність  надавати таку підтримку шляхом активної участі в заходах Міністерства.

версія для друку