українська російська англійська
Валерій Вощевський: Ми маємо захистити людей від радіації і системно зміцнити бар'єрну функцію Зони відчуження
31.07.2015 | 09:25
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський доручив вжити заходів для забезпечення захисту від радіації жителів цілої низки населених пунктів поблизу Зони відчуження.

Таке рішення прийняте за результатами першого засідання робочої групи з питань реорганізації управління Зоною відчуження, що відбулося 30 липня в Будинку Уряду.

Навколо Зони відчуження знаходиться близько 30 населених пунктів.

Як зазначили фахівці, в деяких з цих населених пунктах рівень концентрації, приміром, радіоактивного цезію у молоці досі перевищує норму. Йдеться, в тому числі, про Рівненщину, Житомирщину та Волинь.

«Питання номер один – захистити людей, особливо тих, які живуть поблизу Зони відчуження, від негативного впливу радіації. Тут не може бути жодних зволікань. Має здійснюватися належний дозиметричний контроль та вимірювання рівнів радіоактивності. Держава повинна знайти кошти на контрзаходи, які не здійснювалися впродовж багатьох років. Здоров’я людей – найголовніше. Крім того, ми повинні постійно зміцнювати бар’єрну функцію Зони», – наголосив Валерій Вощевський.

За результатами засідання відповідне доручення буде спрямоване Мінприроди, Мінагрополітики та Мінфіну.

Звертаючись до членів робочої групи, Віце-прем’єр-міністр України зазначив: «Ми повинні в найкоротші терміни, впродовж місяця, підготувати пропозиції для Уряду стосовно ефективного управління Зоною відчуження».

Нагадаємо, що до складу робочої групи з питань реорганізації управління Зоною відчуження увійшли провідні фахівці із проблематики ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та поводження із радіоактивними відходами, відпрацьованим ядерним паливом, екобезпеки.

Як повідомлялося раніше, українська делегація на чолі з Віце-прем’єр-міністром України Валерієм Вощевським на Асамблеї донорів у Лондоні домовилася про подальше фінансування будівництва об'єкту «Укриття» на Чорнобильській АЕС з країнами-донорами.

Всі донори підтвердили готовність зробити додаткові внески для завершення у листопаді 2017 року цього проекту.

Нагадаємо, Уряд України ухвалив рішення провести в 2016 році широку міжнародну конференцію з нагоди 30-річчя трагедії на Чорнобильській АЕС.

 

 

версія для друку