українська російська англійська
Валерій Вощевський: На залізниці лежить велика відповідальність щодо підготовки країни до зими
31.07.2015 | 16:41
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський вимагає бездоганної підготовки залізниць України до осінньо-зимового періоду. Про це він заявив під час зустрічі з працівниками Південної залізниці, що відбулася сьогодні, 31 липня, у Харкові.

«На вирішення даного питання необхідно зосередити усі сили та можливості, оскільки на плечі залізниць покладається доволі відповідальний тягар», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Зокрема, як зазначив Валерій Вощевський, на залізницю покладається велика відповідальність щодо своєчасної доставки вугілля споживачам, зокрема тепловим електростанціям, що повною мірою залежить від ефективної роботи транспорту. Тому галузь повинна мати достатню кількість рухомого складу та дизельного палива.

«Без залізничної галузі, робота якої має бути стабільною та добре злагодженою, не можна здолати кризу в країні. Керівництво галузі має організувати процес, зокрема із забезпеченням залізниці паливом, таким чином, щоб вся країна не стала заручником шантажу окремих бізнес-ділків», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Під час зустрічі Валерій Вощевський закликав колектив Південної залізниці активно брати участь у процесі реформування галузі. «Лише спільними зусиллями ми зможемо забезпечити ефективний хід реформування галузі. Ніхто не має бути осторонь цього процесу. Я переконаний, що реформована Укрзалізниця з новими принципами організації її роботи забезпечить поштовх всієї економіки країни», - сказав урядовець.

Разом з цим, Віце-прем’єр-міністр наголосив на необхідності побудови партнерських відносин з інвесторами та збереженні залізничної інфраструктури у державній власності.

«Реформа має забезпечити надходження інвестицій у галузь, а самі інвестори мають бути досвідченими й обізнаними спеціалістами залізничного транспорту», - підкреслив він.

За його словами, на сьогодні також важливим є прийняття нового Закону України «Про залізничний транспорт», що враховує сучасну економічну модель та європейські директиви.

У свою чергу, керівник магістралі Микола Уманець запевнив, що сьогодні належним чином та в повному обсязі тривають роботи з підготовки господарства до роботи в осінньо- зимовий період, експлуатаційно-виробничі показники задовільні. Зокрема, на 115 % порівняно з минулим роком зросли обсяги вантажної роботи залізниці, ефективно використовуються локомотиви, пасажирські поїзди задовольняють попит.

Зазначена зустріч відбулася в рамках виїзного засідання Уряду щодо вирішення питань транспортування видобутого вугілля, забезпечення природним газом та підготовки до осінньо-зимового періоду.

 

 

версія для друку