українська російська англійська
Музей "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні" перейменовано
03.08.2015 | 10:46
Прес-служба Міністерства культури

Музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» перейменовано  в Національний музей «Меморіал жертв Голодомору»

На сьогодні в Україні на юридичному та законодавчому рівні статус «Голодомор» має лише геноцид 1932-1933 рр. Події 1921-1923 рр. та 1946-1947 рр. кваліфікуються як масовий голод, геноцидний характер якого наразі не доведено, а отже, від вживання слова «голодомори» в множині нівелюється поняття Голодомору 1932-1933рр. як геноциду.

Також, вживання поняття "голодомори" у множині  часто є причиною критики з боку світової спільноти та опонентів, і є приводом для невизнання Голодомору як геноциду Українського народу.

З огляду на це, наказ про зміну назви 31 липня було підписано Віце-прем'єр-міністром - Міністром культури України В'ячеславом Кириленком. Згідно з наказом музей "Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні" тепер має назву Національний музей «Меморіал жертв Голодомору»

Рішення про зміну назви  музею прийнято на підставі законів «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні", «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», «Про культуру», «Про музеї та музейну справу»; Положення про Міністерство культури України.

 У цьому рішенні враховано результати засідання круглого столу та громадського обговорення,  щодо зміни назви музею "Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні", які відбулися відповідно 27 травня та 12 липня, а також подання від самого Музею.

 

версія для друку