українська російська англійська
Київ, Львів, Маріуполь та Одеса цьогоріч зможуть купити 20 нових трамвайних вагонів, - Валерій Вощевський
03.08.2015 | 14:48
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Урядовий комітет під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Валерія Вощевського схвалив проект постанови КМУ, що визначає порядок та умови надання у 2015 році субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на придбання нових трамвайних вагонів вітчизняного виробництва.

Зазначений документ направлено на розгляд Кабінету Міністрів України.

Так, держбюджетом України на цей рік передбачена субвенція на придбання нових трамвайних вагонів вітчизняного виробництва для комунального електротранспорту в обсязі 100 млн. грн.

Проект нормативного акта визначає механізм надання субвенції та передбачає певні вимоги до місцевих органів влади.

Пропонується, що закупівля нових трамваїв здійснюватиметься на умовах співфінансування з місцевого бюджету в розмірі 70 % від їх загальної вартості. Разом із цим, рухомий транспорт повинен бути зі ступенем локалізації вітчизняного виробництва не менше як 65 %.

За наявною інформацією, вартість вітчизняного трамвайного вагона становить від 15 млн. грн., залежно від типу рухомого складу.

Запровадження умов співфінанування (30 % - 70 %) дасть змогу залучити від органів місцевого самоврядування близько 233 млн. грн. на прибання трамвайних вагонів.

«В Україні на сьогодні майже 93 % вагонів трамвайного парку вичерпали свій нормативний термін експлуатації і потребують заміни. Важливо, щоб ми хоч і невеликими кроками, але впевнено рухалися в напрямку модернізації громадського транспорту, – зазначив Валерій Вощевський. – Прийняття цієї постанови дозволить таким містам, як Київ, Львів, Маріуполь та Одеса, закупити приблизно 20 нових та сучасних трамваїв. Водночас у такий спосіб ми також підтримаємо українських виробників трамваїв».

Проект постанови погоджений із Мін’юстом, Мінфіном та Мінекономрозвитку.

 

Довідково

Трамвайний рух в Україні функціонує в 22 містах України. Інвентарна кількість трамвайних вагонів становить 2620 одиниць, з яких пасажирських – 2321 одиниця.

Виробництвом трамваїв в Україні займаються ТОВ «Татра-Юг», корпорація «Богдан» (за конструкторською документацією ВАТ «Белкомунмаш»), КП «Київпастранс» спільно з ПрАТ «Київський завод електротранспорту», ТОВ «Спільне Українсько-Німецьке підприємство «Електротранспорт».

 

 

версія для друку