українська російська англійська
Арсеній Яценюк: "Категорично вимагаю, щоб тарифи в Україні призначалися на прозорій і конкурентній основі"
03.08.2015 | 18:18
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд України ставить категоричну вимогу щодо забезпечення ринкового, прозорого і конкурентного підходу в тарифоутворенні, - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у понеділок, 3 серпня, на засіданні антикризового енергетичного штабу.

Він нагадав, що за законом рівень тарифів визначає не Кабінет Міністрів, а окрема незалежна установа - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, «яка разом із ліцензіатами несе відповідальність за достовірність встановлення тарифів»: «Мене як Прем'єр-міністра цікавить тільки одне - реальність тарифу, ринковість і прозорість тарифу. Тому що це те, що потім лягає в платіжки для громадян країни».

Глава Уряду наголосив на необхідності визначити структуру ціноутворення на вугілля. Арсеній Яценюк звернувся до західних партнерів «допомогти, щоби НКРЕКП визначила підходи, за якими формується вартість вугілля»: «Сьогодні прозорої системи утворення ціни на вугілля в країні не існує, і кожен маніпулює цифрами. А це безпосередньо впливає на тарифи».

Парламент, підкреслив Арсеній Яценюк, повинен ухвалити новий закон про НКРЕКП, проект якого вже внесено до Верховної Ради. Він наголосив на необхідності «провести серйозну дискусію як самій НКРЕКП, так і профільному Міністерству з членами Парламенту», аби закон був ухвалений і НКРЕКП була незалежним органом: «Цей регулятор повинен бути повністю незалежний від будь-яких впливів».

 

версія для друку