українська російська англійська
Спецгрупа МВС вилучила на Рівненщині більше 2,5 тонни незаконно видобутого бурштину
04.08.2015 | 09:57
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Партія «сонячного каменю» вже була упакована для відправки за кордон. Орієнтовна вартість вилученого бурштину становить близько трьох мільйонів доларів США. Про це повідомив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За словами глави МВС, сьогодні вночі спеціальна група вилучила у Рівненській області рекордну партію бурштину вагою більше 2,5 тонни. За попередньою оцінкою, вартість цієї партії становить близько трьох мільйонів доларів.

«Більш точно – вага і склад каменів по фракціях партії, яка готувалася до контрабанди, і її вартість визначать експерти на місці в Києві, куди вантаж направляється зараз під озброєною охороною», – повідомив Арсен Аваков.

Він підкреслив, що сьогоднішнє вилучення бурштину є результатом великої підготовленої операції МВС і Державної фіскальної служби України з викриття і припинення дій найбільшої злочинної групи, що діяла в Рівненській області і паразитувала на незаконному видобутку бурштину. У зв'язку з цим, пізніше в ході розслідування будуть названі прізвища людей, безпосередньо причетних до незаконного бізнесу – колишніх депутатів, чиновників, правоохоронців.

«Вилучений бурштин буде інвентаризований і публічно представлений у найближчі години у Києві, щоб нічого з ним не сталося. Буде направлений до скарбниці держави», – підкреслив Арсен Аваков.

Глава МВС також нагадав, що раніше він заявляв про необхідність приймати закон, який би регулював державний контроль, видобуток і збут бурштину.

версія для друку