українська російська англійська
Харківські землевпорядники задовольнили понад 90 % заяв учасників АТО на отримання земельних ділянок в області
06.08.2015 | 09:30
Прес-служба Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру

До землевпорядної служби та органів місцевого самоврядування Харківської області за отриманням земельних ділянок звернувся 231 учасник антитерористичної операції. Землевпорядники вже задовольнили 212 клопотань (або 91,8 %) та видали військовим дозволи для розробки проектів землеустрою на землі, площею 364,52 гектари.

Переважна більшість учасників АТО (193 особи) виявили бажання отримати ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Безпосередньо до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області військовослужбовці направили 154 клопотання про отримання дозволів на розробку землевпорядної документації. З них землевпорядники задовольнили 151 (98% від загальної кількості) таку заяву та надали необхідну документацію.

Фахівці територіальних органів Держгеокадастру Харківщини відзначають, що учасники АТО часто звертаються за роз'ясненням порядку реалізації їх права на безкоштовне отримання земельної ділянки. У таких випадках роз’яснення норм законодавства та практична допомога військовим надаються першочергово.

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

 

версія для друку