українська російська англійська
Сергій Білан: Ми замінили більше 60 відсотків керівників підрозділів податкової міліції та змінили підходи у роботі
06.08.2015 | 09:55
Прес-служба Державної фіскальної служби

У рамках реформи Державної фіскальної служби України здійснюються кардинальні зміни й у діяльності податкової міліції. На сьогодні вже замінено понад 60 % керівного складу. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан, 5 серпня під час засідання Кабінету Міністрів України.

«Змінено підходи у роботі податкової міліції. Ми переходимо від силових засобів до адміністративно-аналітичних. Виокремлено 4 магістральні напрями – фінансова сфера, акцизна сфера, зона проведення АТО і незаконне переміщення товарів через митний кордон», – наголосив Сергій Білан.

Так, зокрема, протягом останніх трьох місяців заблоковано спроби сформувати фіктивний податковий кредит на суму 22,6 млрд. грн.  Це спроби підприємців надати недостовірні відомості, «фейкові» податкові накладні з метою подальшого зменшення своєї бази оподаткування.

Щоденно триває робота й у напрямі викриття протиправної діяльності конвертаційних центрів. За три останні місяці податковою міліцією виявлено «конвертів» із загальним обігом 9 млрд. гривень. По деяких центрах провина фігурантів вже доведена і матеріали передані до суду.

«Триває активна боротьба з транзитними майданчиками. Ми усім доводимо, що закінчився  фінансовий хаос. Конкретні особи, конкретні підприємства, що будуть замовляти фіктивні послуги, які користуватимуться послугами конвертаторів, відповідатимуть перед законом», – наголосив Сергій Білан.

Для налагодження порядку у підакцизній сфері розпочато дві операції «Акциз» та «Нафтопродукт», у рамках яких триває активна боротьба з незаконним потраплянням в Україну, з незаконним виробництвом і реалізацією нафтопродуктів, спирту та лікеро-горілчаних виробів.

За словами керівника податкової міліції, вилучення підакцизної та контрафактної продукції здійснюється щоденно.

До бюджету повернуто 1,2 млрд. грн. Це кошти, які були сплачені за вироками кримінальних проваджень, добровільно відшкодовані підприємствами. Крім того, за результатами спецоперацій вилучено товарно-матеріальних цінностей на 900 млн. гривень. «Це – і бензин, і нафта, і спирт, і кошти, які зараз знаходяться під кримінальним провадженням. Після доведення вини порушників і вироку суду вони будуть спрямовані до Державного бюджету», – зазначив Сергій Білан.

Для уникнення незаконного переміщення товарів через лінію зіткнення у зоні АТО працює окремий підрозділів податкової міліції «Фантом», який здійснює контроль вантажопотоку на пунктах в’їзду – виїзду, та спільно з СБУ, МВС та прикордонниками контролює лінії зіткнення, так звану «зеленку». З травня поточного року було виявлено і вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму більше 100 млн. грн.

«На жаль, підприємці, які прагнуть легкої наживи користуються ситуацією, що склалася. Адже  різниця в ціні між українською територією і тимчасово непідконтрольною - утричі. Якщо  мікроавтобус можна завантажити товаром у Краматорську за 10 тис. грн. або за 30 тис. грн., то продати його в Донецьку або в Горлівці коштує в 3 рази більше – 100 тис. грн. Тому користуються цим ті, хто шукає легкої наживи, порушують законодавство та тимчасовий порядок. Ми їх зупиняємо, вилучаємо товар і вживаємо всі процесуальні дії», – підкреслив Перший заступник Голови ДФС.

Для уникнення незаконного переміщення товарів через державний кордон ДФС оголошено операцію «Рубіж», яка проводиться з травня і орієнтована на декілька завдань. Перше – запобігання контрабанді та незаконному переміщенню товарів через митний кордон України. Друге – упередження збитків  державного бюджету  через потрапляння нелегальних контрафактних товарів на територію України і третє – протидія і боротьба з корупцією, у т.ч. й у фіскальній службі.

 

версія для друку